YouTube, Mobil Video Sektöründe Liderliğini Sürdürüyor

YouTube, Mobil Video Sektöründe Liderliğini Sürdürüyor

App Annie tarafından yapılan bir araştırmaya göre YouTube'un ve diğer mobil video uygulamalarının Amerika Birleşik Devletleri için kullanım oranları ve diğer bazı istatistikleri belirlendi.

Bu istatistiklere göre geçtiğimiz Temmuz ayında ABD'de Youtube'un Android uygulaması üzerinde yaklaşık 1 milyar saate karşılık gelen video izlenmiş. Bu da herhangi bir video uygulaması üzerinde 1 ayda en çok geçirilen süre demek oluyor. Aynı zamanda bu istatistik bizlere insanların izleme alışkanlıklarının değiştiğini, yani salonda televizyon izlemek yerine artık daha çok mobil cihazlar üzerinden bir şeyler izlendiğini de gösteriyor.

Araştırmanın diğer sonuçlarına göre mobil uygulamalar üzerinden video izleme miktarı geçen yıla göre %45 oranında artış göstererek son 12 ayın toplamında 12 milyar saate ulaşmış. Bu 12 milyar saatin %80'i yani 9.5 milyar saati ise YouTube'a ait. Aşağıda da Ağustos 2016 ve Temmuz 2017 tarihleri arasında en çok kullanılan mobil video uygulamalarının sıralaması yer alıyor.

Aşağıdaki liste ise iOS ve Android cihazlardan mobil video uygulamalarına giren kullanıcı sayısı baz alınarak hazırlanmış.

Son liste olan ve aşağıda yer alan listede ise sıralama bu mobil video uygulamalarının elde ettiği gelirlere göre hazırlanmış. Aynı zamanda yine bu araştırmanın sonuçlarına göre ABD vatandaşları son 12 aylık bu süreçte mobil video uygulamaları üzerinde 570 milyon dolar harcama yapmışlar. Bu da bir önceki yıla göre %80 oranında bir artışa karşılık geliyor.

Popüler Youtube Mp3 Dönüştürme Sitesi Kapatıldı

YouTube, Hangi Telefonlara HDR Video Desteği Geldiğini Açıkladı

YORUMLAR