Absolute Media Library

Absolute Media Library

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 255
  • DOSYA BOYUTU 6.57 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Karaosoft

Elinizdeki fiziksel medya arşivlerinin envanterini tutmak ve kataloglamak için kullanabileceğiniz ücretsiz programlardan bir tanesi.

Absolute Media Library programı, fiziksel olarak elinde kitap, video, cd, dvd, ve diğer aklınıza gelebilecek tüm medya dosyalarını tutanlar için hazırlanmış bir katalog ve yönetim uygulaması. Programı kullanarak elinizdeki fiziksel medyaları kataloglar halinde kaydedebilir, ödünç verdiğiniz medyaları not düşebilir, adetleri görebilir ve hatta genel adet raporları elde edebilirsiniz. Böylece bir yönetim uygulaması haline gelen Absolute Media Library, hem profesyonel amaçlarla kütüphane gibi yerlerde, hem de amatör olarak evlerde rahatça kullanılabilir.

Ücretsiz ve yeterince kolay bir arayüze sahip olması sayesinde oyunlarını, müziklerini, filmlerini ve kitaplarını evinde tutan kullanıcılar hemen tüm istatistikleri görebilecekleri ve detayları belirleyebilecekleri bu kataloglama uygulamasını deneyebilirler. İçerisinde bulunan girdiğiniz arşivlerinizi, daha sonra yazarına, eser sahibine, türüne, adına ve diğer pek çok kritere göre hemen listeleyebilirsiniz.

Ayrıca, yerel ağ üzerinden kullanmak isteyenler, yüzlerce kullanıcıya kadar destek veren programla aynı anda çalışma olanağına da sahip olabiliyorlar. Barkod bastırma ve oluşturma yeteneği ise profesyonellerin kesinlikle işine yarayacaktır. Eğer arşiv tutma programlarına para vermek istemiyorsanız genel olarak işinize yarayacak olan Absolute Media Library'i denemenizi öneriyorum.