Anki

Anki

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,293
  • DOSYA BOYUTU 22.00 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Damien Elmes

Anki, popüler bilgi kartı hazırlama programı.

Anki, otobüs yolculuğunda, bir arkadaşınızı beklerken, evde boş zamanınızı iyi değerlendirmek adına kullanabileceğiniz bir program. Yabancı kelime öğrenirken, sınavlara hazırlanırken, coğrafya çalışırken ve daha pek çok alanda işinize yarayabilecek bir program.

Klasik öğrenme metotlarına göre daha verimli olan bilgi kartlarını tercih eden kişiler için hazırlanmış programda indirdiğiniz bilgi kartlarını aktarıp çalışabiliyorsunuz. Programın oldukça basit bir yapısı var. Çalışmak istediğiniz desteyi açtığınızda program size kartları sırayla gösteriyor. Bir müddet düşündükten sonra yanıtı göstere tıklıyorsunuz ve kolay, zor gibi seçenekler karşınıza çıkıyor. Buradaki seçiminize bağlı olarak kartlar tekrar gösteriliyor veya gösterilmiyor; bir daha o kartı görmüyorsunuz. Örneğin; İngilizce kelime çalışıyorsunuz. Destede 10 kelime var. 7’sini kolay olarak işaretlediniz. Geriye kalan 3’ü öğrenmeniz için tekrar karşınıza çıkarılıyor. Bu şekilde eksiğinizi kapatıyorsunuz.

Yazı, resim, ses ve LaTeX bilgi kartı içeriklerini destekleyen ve 6000’den fazla hazır deste sunan programda dilerseniz kendiniz de bilgi kartları oluşturup paylaşabiliyorsunuz. Ayrıca Anki’nin sitesinden de https://ankiweb.net/shared/decks/ adresinden indirmeniz mümkün.