AdaptableGIMP

AdaptableGIMP

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,676
  • DOSYA BOYUTU 43.80 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici AdaptableGIMP

Karmaşık resim editörlerindeki işlemler size karışık geliyorsa, AdaptableGIMP bu konuda size yol gösterecek.

Profesyonel araçlarıyla sevilen resim editörleri arasında olan GIMP'in modifiye edilmiş bir versiyonu olan AdaptableGIMP, kullanımı kolaylaştırıyor.

Görüntü olarak GIMP'in bir kopyası olan AdaptableGIMP'in en önemli farkı sol tarafta bulunan "Toolbox" menüsü. Programın temel farklılığı da bu bölümde yatıyor. Program kullanması bir hayli tecrübe gerektiren işlemleri kayıtlı görevler halinde saklıyor. Kullanıcılar resim üzerinde yapacağı işleme göre bu araçlar arasında arama yaparak program içerisine atanan hazır görevlerden yararlanıyor. Daha basit anlatmak gerekirse kırmızı gözleri kaldırmak için bu işlem için hazırlanan aracı arama yaptırarak bulmanız yeterli.

Doğru hazır görevi bulduktan sonra gerekli işlemler adım adım, en kolay şekilde anlatılıyor. Yapılması gereken işlemlerin yanındaki ikonlar doğru araçların açılmasını sağlıyor.  Kısacası nasıl yapıldığını bilmediğiniz karışık işlemleri AdaptableGIMP, kayıtlı görev listesi sayesinde hayata geçiriyor. Bu aşamda İngilizce bilmeyen kullancıların işi biraz zorlaşabilir. Talimatları doğru uygulamanız için görevleri anlamanız şart.

Program üreticileri ve kullanıcıları tarafından hazırlanan görevlere isterseniz kendi hazırladığınız bir yenisini siz de ekleyebilirsiniz. Görev listesini takip ederek karmaşık resim düzenleme işlemleri bile kolayca uygulanabilir. Kısacası tasarımcı olmayan tüm kullanıcılar AdaptableGIMP ile aradıkları sonuca ulaşabilirler.