Affected Zone Tactics

Affected Zone Tactics

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 402
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici IDC Games

Affected Zone Tactics, stratejik temele dayanan ve turlar içerisinde taktikler yaptığınız bir online savaş oyunudur.

Eğer strateji oyunlarıyla aranız iyiyse mutlaka XCOM veya Civilization gibi oyunları duymuşsunuzdur. Hatta günümüz teknolojisinde mobil kulvarda bile strateji oyunlarının pek çok örneğini görüyor, her geçen gün yenileriyle karşılaşıyoruz. İlk olarak Steam'de ücretsiz olarak yayınlanan Affected Zone Tactics de, bahsettiğimiz büyüklerin özelliklerine benzer şekilde büyüyen, artık tarayıcınız üzerinden bile oymnayabileceğiniz minimalist bir taktiksel savaş oyunu.

Oynanış olarak daha çok XCOM serisini andıran Affected Zone Tactics'de ilk başta tek bir askeri yönetirken ilerledikçe daha fazla karakteri kontrol ediyor ve rakibinize karşı üstün gelmeye çalışıyorsunuz. Gördüğüm kadarıyla oyunda çoğu savaş 4vs4 olarak gerçekleşiyor. Taktiksel olduğu kadar online PvP mantığını da iyi tasarlayan oyun, özellikle ücretsiz ve online bir savaş keyfi arayan oyuncuları hedeflemiş.

Affected Zone Tactics'de esas ilgimi çeken şey, strateji oyunlarına yeni olan oyunculara araladığı kapı oldu. Oynanış kolay, tur geçişleri yavaş değil ve oyun yönlendirmesi de tüm yükü üzerinizden kaldırıyor. Eğer siz de benim gibi strateji türüne biraz uzaksanız bu oyun sizin için iyi bir başlangıç olabilir. Bunun öncesinde XCOM veya benzeri, büyük bütçeli strateji oyunlarını oynuyorsanız da Affected Zone Tactics size fazla kolay gelecektir.

Oyuna hemen başlamak için sayfanın başındaki Hemen Oyna! butonuna tıklayıp kısa bir kayıt işleminin ardından savaş meydanına inebilirsiniz.

ARTILAR

Asker kontrolü sistemi

Strateji ve PvP güzel entegre edilmiş

Yüksek tempolu turlar

EKSİLER

Oyun içi satın alma ögeleri çok fazla

Türkçe çevirisi yetersiz

Oyuncular arası moderasyon sistemi gerekli