Aika

Aika

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 2,320
  • DOSYA BOYUTU 643 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Mayn Games

Alanındaki diğer oyunlara göre oldukça gelişmiş bir yapım olarak dikkat çeken Aika başarılı bir MMORPG oyunu.

Alanındaki diğer oyunlara göre oldukça gelişmiş bir yapım olarak dikkat çeken Aika başarılı bir MMORPG oyunu. JoyImpact ekibi tarafından hazırlanan yapım alanında yani diğer MMORPG oyunlarına göre oldukça ileri seviye bir yapım olarak öne çıkıyor. Henüz ülkemizde aktif olmayan yapımın önümüzdeki günlerde Türkiye’de de aktif olması bekleniyor.

Mayn Games tarafından ülkemize taşınan Aika’nın alanında sahip olduğu birçok ödül bulunuyor. Bütün dünyada MMORPG hayranlarınca büyük bir beğeni ile oynanan ve dev bir aktif kullanıcı kitlesi bulunan Aika öncelikle Kore’de yayınlandı, ardından bütün dünyada adını duyurmayı başardı. MMORPG türü adına birçok dalda ödül kazanan Aika’yı artık biz Türk oyuncularda tamamen Türkçe olarak oynayabileceğiz.

MMORPG oyunlarında en çok dikkat edilen hususlardan birisi olan PvP konusunda oyuncuları fazlasıyla tatmin edecek olan yapımda dev PvP mücadelelerinin bizleri beklediğini söylemek mümkün. Dev PvP haritalarının yanı sıra içeriğinde farklı özellikler barındıran haritalar mevcut. Bu devasa haritalarda kalabalık bir PvP mücadelesi bizleri bekliyor. 1000’e 1000 oyuncu destekleyen muhteşem PvP savaşlarıyla Aika sizleri kesinlikle kendisine hayran bırakacaktır.

PvP ve haritalardan bahsettik, MMORPG denince akla gelen en önemli unsurlardan biriside hiç şüphesiz görevlerdir. Uzun soluklu bir oyun olması açısından ve kullanıcıyı memnun etmek açısından oyunda 1000’i aşkın görev bulunmakta. Geniş bir dünyaya sahip olan Aika sizi çevre unsurları ve görselleriyle de tavlayacak bir yapım. Kaliteli grafiklerini bir başka MMORPG’de görmediğinize emin olacaksınız.

Kullanıcıyı eğlendiren ve kolay anlaşılabilen oynanışı ile rahat bir oyun keyfi yaşayacaksınız. Kolaylıktan söz açılmışken, normalde MMORPG denince akla hep karışık menü ve seçenekler gelir. Ancak Aika’da bu durum öyle değil, her türden oyuncunun kolayca alışıp kullanabileceği bir arayüze sahip böylece oyundan hem sıkılmamış olacak hem de kolaylıkla karakterinizin gelişimini sağlayabileceksiniz.

Aika bünyesinde seçebileceğiniz 5 farklı Ulus ve 6 farklı sınıf bulunuyor. İşte onlar;

Uluslar:

-          Alethius

-          Feonir

-          Lenaria

-          Ostyrion

-          Vanov

Sınıflar:

-          Dual Gunner

-          Fighter

-          Scout

-          Spellcaster

-          Warlock

-          Warrior

Sınıflar bildiğimiz klasik yetenek ve özelliklere sahip sınıflar olarak belirlenmiş. Uzak dövüşçü, yakın ve diğerleri olarak sınıflar oyunda yer alıyor.

1 Kasım 2012’den itibaren kapalı betası başlayacak olan yapımın tamamen Türkçe olarak hizmet vermesi bekleniyor. Sizde 1 Kasım’dan itibaren oyunun kapalı betasına katılabilirsiniz.