Alpemix

Alpemix

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 105,650
  • DOSYA BOYUTU 11.4 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Teknopars Bilisim Teknolojileri

Alpemix'i kullanarak uzaktaki bilgisayarlarınızın masaüstünü kolayca kontrol edebilirsiniz.

Alpemix programı, PC'lerinizden diğer bilgisayarlara uzaktan bağlantı kurmak ve böylece pek çok soruna diğer bilgisayarın başına geçmeden müdahale etmek için kullanabileceğiniz ücretsiz programlar arasında yer alıyor. Pek çok uzak masaüstü bağlantısı programının aksine yerli bir üretici tarafından hazırlanması ve kolay kullanılır yapısına rağmen pek çok özelliğe sahip olması öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor.

Program bilgisayarınızda bulunan güvenlik duvarı yani firewall programları devrede olsa bile sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor ve karşıdaki bilgisayara bağlanarak istediğiniz işlemleri gerçekleştirmenizi sağlıyor. Lakin her iki bilgisayarda birden kurulu olması gerektiğini ve karşıdaki bilgisayarın açık olmasının mecburi olduğunu unutmamalısınız.

Programı kullanırken, bağlanmak istediğiniz veya düzenli olarak kontrol ettiğiniz birden fazla bilgisayar varsa, bunların hepsini listenize eklemek ve daha sonra listeden hızlı bağlantı kurmak da mümkün. Kurulan bağlantılar gerekli şifreleme işlemlerinden geçirildikleri için ağınıza sızabilecek kişilerin herhangi bir şekilde yapılan işlemler hakkında bilgi edinmesi de mümkün değil.

Sesli olarak iletişim kurma ve bilgisayarlar arasında dosya transferi gerçekleştirme imkanı da Alpemix ile mümkün hale geliyor. Bu sayede karşı taraftaki bilgisayardan bir dosya almanız gerektiğinde veya o bilgisayara bir dosyayı kopyalamanız gerektiğinde dosya gönderme programlarıyla uğraşmanıza gerek kalmıyor.

Eğer Alpemix'i kullanırken bilgisayarınızın tüm ekranını karşı tarafla paylaşmak istemezseniz alan kısıtlaması da uygulayabilir, kopyala yapıştır işlemlerini de iki bilgisayar arasında sorunsuzca yapabilirsiniz. Program intranet ağlar üzerinden de kullanılabildiği için şirket içi kullanımlarda da sorunsuzca işlev gösterebiliyor.

Yeni ve etkili bir uzak masaüstü bağlantısı programı arayanların göz atmadan geçmemeleri gerek.