anonymoX

anonymoX

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 83,219
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici anonymoX.net

anonymoX ile internette iz bırakmadan gezebilirsiniz

anonymoX internet kullanıcılarının doğal hakkı olan anonim gezinti hakkını Firefox kullanıcılarına ücretsiz olarka sunan bir Firefox eklentisidir.

İnternet gezintilerimizde çoğu internet sitesi kullanıcılarının davranışlarını takip eder ve analiz ederek alışkanlıkları ve tercihleri kullanıcı izni olmadan raporlar ve dış kaynaklara bu bilgileri satarlar. Bu durum hem kişisel bilgi güvenliği söz konusu olduğunda tehdit oluşturur hem de izinsiz yapılan bir eylem olduğu için hırsızlığa girer. Bu nedenle internette anonim olarak iz bırakmadan gezinti yapmamız için ek yazılımlara ihtiyaç duyarız. anonymoX ise bu işi pratik bir şekilde çözen bir Firefox eklentisidir.

anonymoX size kendi IP adresiniz yerine sunduğu IP adreslerinden birini kullanmanıza izin verir ve böylece IP adresiniz üzerinden kişisel bilgilerinize ulaşılmasını engeller. Bunun yanında bölge kısıtlaması olan ve ülkemize hizmet vermeyen internet servislerini de bu yolla kullanabiliriz. Aynı şekilde engelli sitelere giriş veya yasaklı sitelere giriş yapabilmek de mümkün olmaktadır.

Eklentiyi indirdikten sonra aşağıdaki videodaki adımları izleyerek eklenitiyi Firefox tarayıcınıza ekleyebilirsiniz: