Aquatik

Aquatik

kullanıcı
 • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
 • TOPLAM İNDİRME 3,172
 • EDİTÖR PUANI
 • Üretici Tamindir

Aquatik, telefonla sipariş alan işletmeler için hazırlanmış bir programdır...

NOT: Program üretici tarafından kaldırılmıştır.

Üreticinin Açıklaması:
Aquatik, telefonla sipariş alan işletmeler için hazırlanmış yeni nesil bir Müşteri İlişkileri Yönetimi uygulamasıdır. Telefon yoluyla sipariş alan ve bu siparişin dağıtımını yapan işletmeler için özelleştirilmiş araçlar barındırmaktadır. Aquatik, CID (Arayan Numarayı Tespit ) cihazlarıyla entegre çalışır. Bu sayede telefon hattına gelen çağrıyı algılayarak hangi müşterinin aradığını tespit eder ve müşterinize ait gerekli tüm bilgileri daha telefonunuzu açmadan ekranınıza getirerek sipariş ve satış işlemini başlatır.

1. Müşteri Bilgileri Yönetimi
Bu kısımda uygulama size, özel veya tüzel kişilikli müşteriniz hakkında çok çeşitli bilgileri tutma ve bunlara anında erişim imkanı sağlamaktadır.
Bunlar ;

 • Müşteri Tipi (Özel veya Tüzel Kişilik)
 • Kayıt Tarihi
 • Müşteri No
 • Firma Adı
 • İsim Soyisim
 • Bir veya daha fazla telefon numarası
 • Adres
 • Posta kodu
 • Semt
 • İlçe
 • İl
 • Fax
 • E-Posta
 • Vergi Dairesi
 • Grup
 • Transfer ( Müşteriniz eğer ki daha önce başka bir firma ile çalışıyor ise o kaydın tutulduğu alandır )
 • Müşterinize ait notlar


Telefonunuz arandığında eğer ki daha önce arayan bir müşteriniz ise telefonunuzu açmadan müşteriniz hakkında tüm bilgiler ekranınıza görebilecek, daha önce işletmenizi aramamış ve sizden urun talep eden bir müşteriniz ise arayan kişinin isim ve soyisim, adres bilgilerini yine telefonunuzu açmadan ekranda görebileceksiniz. Dilerseniz aynı ekrandan anında sipariş girişini de yapabileceksiniz. Müşteri Bilgi yönetimi ekranı size ayrıca müşterinizin daha önceki alış verişleri konusunda da bilgi sunmaktadır. Müşterinizin daha önceki siparişleri ( hangi tarih, hangi ürün, kaç adet vb.) hakkında da tüm bilgilere ulaşmanızı sağlamaktadır. Bu bölümdeki bir diğer özellik ise müşterilerinizi özel ve tüzel kişiler olarak gruplayabilir, veya tüm müşterilerinizi aynı bölümde görüntüleyerek müşterilerinize ait tüm bilgileri görebilirsiniz.

Ayrıca uygulamanın bu kısmında tüm kısımlarda olduğu gibi istediğiniz bilgiyi ( isim, soyisim adres vb.) ekleyip veya dilerseniz çıkarıp yazıcıdan çıktı alma imkanı bulunmaktadır.

Müşteri Yönetim Sistemi içerisindeki bulunan pasif müşteriler kısmını kullanarak daha önce belirli aralıklarla sipariş veren fakat uzun zamandır siparişi olmayan müşterilerinizi görebilir, her türlü kriteri kullanarak arama yapabilir ve dilediğiniz veriye ulaşabilirsiniz.

2. Ürün Yönetimi
Ürün Yönetimi kısmında işletmenizin sattığı ürünleri sisteme tanımlayabilir, çıkarabilir ve istenirse bu ürünlerin her türlü bilgisi ( fiyat temin ediliş vb.) konusunda değişiklik yapabilirsiniz.

3. Çağrı Yönetimi
Aquatik Müşteri İlişkileri Yönetim Sistemi CID (Arayan numarayı gösterme) cihazı ile entegre çalıştığından işletmeniz kapalıyken dahi arayan müşterilerinizin bilgisini (tarih saat) tutarak işletmeniz açıldığında arayan müşterilerinizin bilgisini görmenizi sağlayarak müşterilerinize geri dönüşünüze imkan kılacaktır. Bu sayede müşteri memnuniyetinizi artıracak, işletmenizin de ürününü satmasına ve gelirlerini artırmasına katkıda bulunacaktır. Bu bölümde başlangıç ve bitiş tarihleri seçerek hangi müşterileriniz tarafından ne zaman arandığınızı sorgulayabilirsiniz.

4. Sipariş Yönetimi
Sipariş Yönetimi kısmında müşteriniz aradığı anda çıkan ekrandaki satış bölümünden müşterinizin siparişini girebilir, bunu ilgili dağıtım elemanınıza yönlendirebilirsiniz. Bu kısımda "beklemede" , "anons edildi", "veresiye", "emanet", "tamamlandı" isimleri ile bazı tanımlamalar göreceksiniz. Bunlar;
Beklemede: Sipariş müşteriden alındığı anda sisteme girilmiş ve üzerinde herhangi bir işlem yapılmamış halidir.

Anons Edildi: Sipariş müşteriden alınmış, sisteme girilmiş ve gerekli dağıtım personeline siparişin yönlendirilmiş halidir.

Veresiye: Müşterinize siparişi teslim edilmiş fakat ücreti alınmamış durumudur.

Emanet: Sipariş ilgili adrese ulaştırılmış fakat ücretinin alınması konusunda muhatap bulunamamış ve dolayısı ile ücret alınamamış durumudur.

Tamamlandı: Sipariş ilgili personel tarafından adrese ulaştırılmış ve ücreti tahsil edilmiş ve dolayısı ile siparişin sonlandırılmış satışın gerçekleşmiş halidir.

5. Stok Yönetimi
Stok Yönetimi kısmı size merkezinizdeki veya dağıtım personellerinizin araçlarındaki stokları ayrı ayrı görme imkanı sunmakta ve bunların yönetimini sağlamaktadır. Stok Yönetimi kısmında ayrıca işletmenize ait tüm ürünlerin stoğunu tutabilir, bununla ilgili raporlamaları alabilir, stok azaldığında otomatik uyarıları etkinleştirerek Aquatik Müşteri İlişkileri Yönetim Sistemi'nin stok azalması durumunda sizi uyarmasını sağlayabilirsiniz.

6. Raporlar
Raporlamalar kısmından işletmenizin gün sonu satışları, stokları ve müşteri takibi konusundaki gibi konularda gün sonu bilgilerini görebilir, bu verileri Aquatik Müşteri İlişkileri Yönetim Sistemi'nin her aşamasında olduğu gibi yazıcı çıktısı olarak alabilir ve işletmenize özgü dökümantasyonunu yapabilirsiniz. Raporlamalar bölümünde ayrıca işletmenize özgü gün sonunda aldığınız bu raporu ilgili genel merkezinize de gönderme imkanı da sunulmaktadır.