Arma 2

Arma 2

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 109,295
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Bohemia Interactive

Dünyanın en iyi askeri simülasyon oyunu serisi olan Arma’nın ikinci oyunu Arma 2’de savaş atmosferi ve oynanabilirlik simülasyon oyun severleri memnun edecek.

Dünyanın en başarılı askeri simülasyon oyunu olarak gösterilen Arma serisinin ikinci oyunu Arma 2 ile özgür bir dünyanın tadına varacaksınız. Askeri anlamda ciddi ayrıntıları ve detayları bulunan Arma serisinin bu oyununda görseller ise hala günümüzün bazı oyunları ile yarışacak kadar başarılı.

Bohemia Interactive tarafından geliştirilen serinin her oyununda görsellik her zamanki gibi bir adım daha ötesine gitmeyi başarıyor. Zamanın başarılı yayıncı şirketlerinden birisi olan 505 Games tarafından dağıtılan yapım savaş atmosferini bizlere en gerçekçi biçimde yansıtıyor. Oyun esnasında gözümüze çarpan detaylı çevre tasarımları ile oyunun büyüleyici atmosferi bizlere gerçekten de bir savaşın içindeymişiz hissiyatı veriyor.

Oyunun geçtiği mekanların ayrıntıları ve görselleri de atmosferi destekleyen önemli unsurlar arasında yer almakta. Gece gündüz olayı da oyuna çok iyi aktarılmış durumda, bu sayede de gece yaşanan olaylar farklı gündüzler ise çok daha farklı bir hal alıyor. Bu gibi ayrıntılar ile oyunun atmosferi sağlamlaştırılmış, başlı başına bir askeri oluşumu içeren Arma 2 sahip olduğu tür olan askeri simülasyon oyunu unvanını sonuna kadar hakkediyor.

Arma 2’nin bir diğer önemli özelliği ise oyun esnasında başka bir askerin yerine geçebilmemiz. Takım halinde girdiğimiz savaşlarda herhangi bir noktada zorluk yaşayabilir veya taktik değiştirmek adına diğer bir takım arkadaşımızın yerine geçmek isteyebiliriz bu gibi durumda bu özelliği kullanarak takımımızdaki diğer askerlerden dilediğimiz herhangi birinin yerini alabiliriz.

Oyunda bulunan bir diğer başarılı olay ise yardım çağrısı yapabilme. Bu özellik sayesinde sıcak bir çatışma içinde kaldığımız zaman ve işin içinden çıkamayacağımızı anladığımız zaman takımımızın diğer fertlerine yardım çağrısı yapabilir ve yardım alabiliriz. Ses olarak da aynı başarıyı gösteren Arma 2 bu konu ile de sağlam atmosferini daha da sağlamlaştırıyor.

Oynanabilirliğin üst seviyelerde seyrettiği Arma 2 her şeye rağmen her tür oyuncuya hitap edecek bir yapım değil. İlk bakışta basit bir aksiyon FPS oyunu olarak algılayacağımız yapım ile biraz vakit geçirince öyle olmadığını anlıyoruz. Simülasyon oyunu severlerin alternatif olarak denemeleri gereken başarılı bir yapım…

ARTILAR

Başarılı takım oyunu

Geniş oynanabilirlik

Başarılı savaş atmosferi

EKSİLER

Zaman zaman karşılaşılan bug`lar

Yapay zekanın ufak tefek eksikleri