Autorun File Remover

Autorun File Remover

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 7,528
  • DOSYA BOYUTU 2.54 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici SecurityXploded Inc

Autorun File Remover otomatik başlat virüsünden kurtulabilirsiniz

Autorun File Remover USB cihazlara ve harici disklere ve medyalara bulaşan kötü amaçlı yazılımlardan kurtulmak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir autorun virüsü temizleme programıdır. 

Autorun ya da otomatik başlatma işlevi Windows'un dahili bir özelliğidir ve uygulamalara harici medya bilgisayara bağlandığında otomatik olarak başlayabilme imkanı vermektedir. Bu yolla bilgisayarınıza taktığınız bir CD, DVD, USB bellek veya harici diskten otomatik olarak müzik dinleyebilir, video seyredebilir ya da kurulum işlemini başlatabiliriz. Fakat bu Windows hizmeti diğer birçok Windows özelliğinde olduğu gibi kötü amaçlı yazılımlar tarafından ele geçirilerek amacının dışında kullanılabilmekte. Bu yolla harici disk veya medyada yer alan Autorun.inf dosyası değiştirilir ve bu medya veya diskler virüs yaymak için kullanılır. Çözüm olarak otomatik başlatma özelliğinin devre dışı bırakılması tavsiye edilir. Fakat Autorun File Remover bu özelliği devre dışı bırakmadan USB virüs temizleme ve Autorun virüsü silme işlemlerini gerçekleştirmenize yardımcı olur.

Autorun File Remover USB cihazları ve harici medyaları tarayarak Autorun virüsünü tespit edip kaldırabilmekte. Otomatik olarak her Autorun dosyasını analiz eden program virüsün konumunu belirler ve size bu virüsü silme seçeneği sunar.

Not: Program kurulum esnasında tarayıcı anasayfanızı ve varsayılan arama motorunuzu değiştirebilecek ek yazılımlar yükleme önerisinde bulunmaktadır. Programı çalıştırabilmek için bu eklentileri yüklemenize gerek yoktur. Eğer bu eklentilerden etkilendiyseniz aşağıdaki yazılımlar ile tarayıcınızı varsayılan ayarlarına geri dönürebilirsiniz: