Avea Smartband

Avea Smartband

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,782
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Avea Iletisim Hizmetleri A.S.

Avea Smartband uygulaması ile günlük aktivitelerinizi, uyku kalitenizi takip edebilirsiniz.

Avea Smartband, günlük aktivitelerinizi ve uyku düzeninizi kayıt altına alan ve detaylı rapor sunan sağlık uygulamalarından biri. Android telefonunuzda ücretsiz olarak kullanabildiğimiz sağlık uygulaması, kaydettiği verileri günlük, haftalık ve aylık olarak sunabiliyor.

Benzer uygulamalarla karşılaştırdığımızda Avea Smartband’in çok daha ayrıntılı hazırlanmış bir sağlık uygulaması olduğunu söylemek sanırım yanlış olmayacaktır. Günü ne kadar hareketli geçirdiğimizi, gün sonunda kaç kalori harcadığımızı, ne kadar kaliteli bir uyku geçirdiğimizi gösteren uygulamayı Avea’nın Smartband adını verdiği akıllı bilekli ile kullanıyorsunuz. Bluetooth bağlantısı ile eşleştirme işleminin ardından akıllı bilekliğinizin kaydettiği tüm veriler uygulamaya aktarılıyor. Uygulama üzerinden adım, kalori ve uyku verilerinizi takip edebiliyorsunuz.

Android 4.3 işletim sistemli tüm telefonlarla uyumlu olan Avea Smartband’in arayüzü de oldukça basit ve herkesin kullanabileceği şekilde dizayn edilmiş. Kısa bir eşleştirme ve profil oluşturma işleminin ardından ulaşabildiğimiz arayüz kalori, adım ve uyku olmak üzere üç bölümden oluşuyor. Adım sekmesinden o günün ne kadarını aktif ne kadarını durağan geçirdiğinizi hem sayısal verilerle hem de grafik üzerinden görebiliyorsunuz. Kalori sekmesinden gün içerisinde ne kadar yol yürüdüğünüzü sonucunda kaç kalori yaktığınızı görebiliyorsunuz. Uyku sekmesinden de o gün kaç saat derin uykuda, hafif uykuda kaldığınızı, kaç saat uyamadığınızı görebiliyorsunuz.

Avea Smartband uygulaması, Avea inTouch 4 ile birlikte tanıtılan Avea Smartband ile birlikte kullanıldığında bir anlam kazanıyor. Akıllı bileklik için belirlenen fiyat ise 139 TL.