Bareos

Bareos

kullanıcı

Bareos bilgisayarınızda yer alan hassa verileri güvenli bir şekilde yedeklemenize, arşivlemenize ve kurtarmanıza olanak sağlar.

Bareos (Backup Archiving Recovery Open Sourced) bilgisayar ağı üzerinde bilgisayarınız üzerindeki verileri yedeklemenize, arşivlemenize ve kurtarmanıza olanak sağlayan başarılı bir yazılımdır.

2010 yılında ortaya çıkan Bacula adlı projenin geliştirilmesiyle ortaya çıkan açık kaynak kodlu bir yedekleme aracı olan Bareos, geçen yıllar içerisinde sürekli olarak kendisini geliştirmiş ve yeni özellikler kazanmıştır.

Binary paketi ve veritabanı kurulumunu yaptıktan sonra Windows tepsisi üzerinden yaptığı işlemleri görüntüleyebileceğiniz program arka planda sessiz bir şekilde çalışmaktadır.

Hassas verilerinizin güvenli bir şekilde saklanmasını sağlayan Bareos, bilgisayarınızda oluşabilecek herhangi bir sıkıntılı durumda verilerinizin tekrar geri yüklenmesine olanak tanır.

Güvenilir ve açık kaynak kodlu bir yedekleme, arşivleme ve kurtarma yazılımına ihtiyacınız varsa Bareos'u deneyebilirsiniz.