Board Defenders

Board Defenders

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 133
  • DOSYA BOYUTU 117.00 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Ludus Studio

Board Defenders, satranç kuralları üzerine kurulu savunma oyunu ve Türkçe.

Board Defenders, satranç kurallarına bağlı oynanan savunma oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Hem mobil hem de masaüstü tarafta ücretsiz olarak indirip tek başımıza veyahut dünya genelinde oyuncularla bir araya gelerek oynayabildiğimiz strateji oyununda kendimizi fantastik bir dünyada buluyoruz. Bize verilen görev ise dünyamızı istila etmeye çalışan robotları durdurmak.

Board Defenders Türkçe adıyla Oyun Tahtası Savunucuları temelinde satranç oyunu ancak farklı tema üzerine kurulu olduğundan klasik satrançtan çok daha zevkli diyebilirim. Satranç kuralları aynen geçerli ve gösterişli satranç tahtası ve taşları yerine sevimli karakterlerin yerine geçiyoruz. Bölüm bölüm ilerlediğimiz oyunda ilk başladığımız karakter veziri temsili eden bir kız ve amacımız piyonları temsil eden robotları tahtadan uzaklaştırmak. Vezir her noktaya hareket edebildiğinden ilk bölüm son derece basit. Biraz ilerledikçe başka karakterlerle oynamaya başlıyoruz ve karşıladığımız robotların sayısı artıyor.

Oyunu satranç bilmezseniz de oynayabiliyorsunuz. Hangi karakterle hangi noktalara ilerleyebileceğiniz, rakiplerinize karşı kendinizi nasıl savunacağınız, rakiplerinizin nasıl ilerlediği gibi tüm bilgiler veriliyor. Türkçe dil desteği olduğundan eğitim bölümünü tamamlamak kolay. Tabii ki temeli öğrendikten sonra strateji kısmı size kalıyor.