Brackets

Brackets

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 9,217
  • DOSYA BOYUTU 22.40 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Adobe Systems Incorporated

Brackets JavaScript, HTML ve CSS kullanılarak geliştirilmiş açık kaynaklı kod düzenleyicisidir

Brackets programı, açık kaynak kodlu ve ücretsiz olarak sunulan bir HTML, CSS ve Javascript editörü olarak karşımıza çıktı ve Adobe tarafından resmi olarak sunuluyor. Geçtiğimiz senelerde gönüllüler tarafından geliştirilmiş olan ve daha sonra Adobe tarafından sahiplenilen program, böylece hayatına devam edeceğinin de sinyallerini veriyor.

Pek çok HTML editörünün aksine plugin desteğine sahip olan Brackets, böylece sahip olduğu HTML, CSS ve JavaScript düzenleme yeteneklerinin de üzerine çıkabiliyor ve tüm diğer kod düzenleme işlemlerine uygun hale getirilebiliyor. Bu konuda seçeneklerin eklenti geliştiricilerin hayal güçleriyle sınırlı olduğunu da belirtmek gerek.

Bir yandan kod yazarken bir yandan da kodların önizlemesini yaratan program, böylece anında sonuçları görebilmenizi sağlıyor. Yazdığınız web tasarım kodlarının doğru çalıştıklarından emin olmanızı sağlayan bu yöntem ile hiç zorlanmadan tasarımınızı ortaya koymaya devam edebiliyorsunuz.

Her ne kadar henüz tam kapasiteyle çalışmasa da PSD'den CSS de üretebilen Brackets, bu sayede CSS kodlamalarıyla uğraşmadan gereken stil kodlamalarını elde etmenizi sağlıyor. Çalışması esnasında biraz yavaşlamalar ortaya çıkabilse de genel olarak uygulamanın sorunsuz bir şekilde işlemleri sürdürebildiğini belirtmek gerek.

Eğer yeni ve etkili bir kod editörü arayışındaysanız göz atmadan geçmemenizi öneriyorum.