Button Builder

Button Builder

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 1,361
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici CoffeeCup Software

Button Builder, web sayfalarınız için farklı şekil ve boyutlarda butonlar hazırlayabileceğiniz oldukça gelişmiş bir grafik programıdır.

NOT: Button Builder programı yayından kaldırılmıştır, bu nedenle programı indirebilmek artık mümkün değildir. Aynı kategori altındaki alternatif yazılımlara bu bağlantı üzerinden göz atabilirsiniz: 

https://www.tamindir.com/windows/gelistirici-araclari/web-araclari/web-dizayn-araclari/

Button Builder, özellikle web geliştiricileri için hazırlanmış olan başarılı bir buton oluşturma programıdır. Hazırlayacağınız CSS butonlarını doğrudan web siteleriniz üzerine entegre edebilir ve web sitelerinizin genel görünümünü tamamen değiştirebilirsiniz. Yeni başlayan web tasarımcılarının bile kolayca kullanabileceği program yardımıyla farklı boyutlarda, yazı türlerinde ve efektlere sahip olan butonlar oluşturabilirsiniz.

Kullanıcı arayüzünün büyük bir bölümü hazırlamış olduğunuz butonların nasıl görüntülendiğini görebileceğiniz bir önizleme ekranı ile kaplanmıştır. Arayüzün sağ tarafında yer alan butonlar yardımıyla yazı türü, renk, metin ve web sayfası bağlantıları gibi özellikleri değiştirebilirsiniz.

Yine program yardımıyla ziyaretçilerinizin dikkatini çekecek olan ikinci seviye metin butonları oluşturabilir ve farklı mesajlar içeren metinleri bu butonlar üzerine entegre edebilirsiniz.

Yaptığınız buton tasarımlarını isteğiniz doğrultusunda tamamen özelleştirebilirsiniz. Genişlik, yükseklik, metin boyutu, metin rengi, metin konumu, gölge efekti ve çok daha fazlasını program yardımıyla özelleştirebilirsiniz. Ayrıca arka plan rengi, arka plan resmi, eğim efekti ve çok daha fazlası program üzerinde yer alan özellikler arasındadır.

Yuvarlak veya dikdörtgen şeklinde kenar hatlarını kullanmanıza olanak sağlayan program ile hazırladığınız butonlara vereceğiniz gölge efektleri sayesinde tüm web sitesine farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Tüm bunların dışında Button Builder özel projeler hazırlayabileceğiniz özel yazı türleriyle birlikte geliyor.

Program yardımıyla tasarlamış olduğunuz tüm butonları bilgisayarınız üzerinde kullanmakta olduğunuz tüm web tarayıcıları ile ayrı ayrı test edebilir ve farklı web tarayıcıları üzerinde nasıl görüntülendiğini kontrol edebilirsiniz.

Button Builder'ın en büyük avantajıysa herhangi bir kodlama bilgisine sahip olmayan kullanıcıların bile kendi web siteleri için kolayca butonlar hazırlamalarına olanak sağlamasıdır. Hazırlamış olduğunuz butonları tek bir tıklamayla dışarı aktarabilir ve dışarı aktarmış olduğunuz kodları doğrudan web siteleriniz üzerinde kullanabilirsiniz.