Call of Duty: Heroes

Call of Duty: Heroes

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 14,674
  • DOSYA BOYUTU 113.00 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Activision

Call of Duty: Heroes ile şimdiye kadar oynadığınız tüm Call of Duty oyunlarını unutacaksınız.

FPS türünde oyunları sevip te Call of Duty’yi oynamamış yoktur sanırım. Gerek hikaye modunda, gerekse de çoklu oyuncu modunda öne çıkan yapım, yüksek kalitede grafik ve oyuncuyu her daim savaş alanında tutan animasyon ve efektleri ile de bir çoğumuzun beğenisini kazanmayı başarmıştır. Ancak oyun, yapısı gereği yüksek sistem gereksinimlere ihtiyaç duyuyor ve bir çoğumuz ya bilgisayarında oynayamıyor ya da çoğu ayarı kısmak durumunda kalıyor. Tam bu noktada Call of Duty: Heroes, her ne kadar alışılmışın dışında bir oynanış sunsa da çoğu Call of Duty oyuncusunun ilgisini çekecektir diye düşünüyorum.

Daha çok Call of Duty oynamak isteyen ancak düşük sisteme sahip olan kullanıcılara yönelik olduğunu düşündüğüm Call of Duty, her ne kadar oldukça düşük bir boyutta gelse de hem grafik hem de oynanış açısından tatmin edecek kadar başarılı. Oyunun başlangıcında donanımınız yeterli değil uyarısı alsam da (Windows Mağazası oyununda ilk defa böyle bir uyarı ile karşılaştığımı belirteyim.) oyunu açtığımda herhangi bir yavaşlık hissetmedim; gayet akıcı bir şekilde oynadım. Eğer siz de böyle bir hata ile karşılaşırsanız aldırış etmeyin ve oyunu yükleyin.

Uzun sayılabilecek bir indirme işleminin ardından doğrudan oyuna giriş yapıyor, ne olduğunu anlamadan kendimizi bir anda düşman üssünde buluyoruz. Direktifler doğrultusunda gerek hazır üretilmiş birimleri gerekse de kahramanlarımızı (Yüzbaşı J. Price oyunda yönettiğimiz ilk kahraman) düşman ünitelerine yönlendirerek ortalığı birbirine katıyoruz.

Dokunmatik ekranlı cihazda da rahatlıkla oynanabilecek şekilde tasarlanmış olan oyun ilk başta “Verilen görevleri tamamla” havası estirse de bir süre sonra yardımcımız oyuna veda veriyor, kendi üssümüzle bizi baş başa bırakıyor. Tahmin edeceğiniz üzere kendi üssümüzü gelen düşman saldırılarını engellemek için sürekli geliştirmemiz gerekiyor. Oyundaki üretebileceğimiz ünite sayısı ise oldukça fazla.

Aktif internet bağlantısı olmadan oynanmayan oyun, ücretsiz sunulan her oyundaki gibi oyun içi satın alım içeriyor. Gerçek para gerektiren satın alımları ile yeni etkinliklere katılabiliyor, yeni içerikler satın alabiliyorsunuz.

Call of Duty: Heroes, şimdiye kadarki tüm Call of Duty oyunlarından çok faklı bir oynanabilirlik sunsa da, Call of Duty’nin verdiği heyecanı vermese de, hem ücretsiz olması hem de yüksek sistem gereksinimleri gerektirmemesi yönünden beni etkilemeyi başardı.