Chatter

Chatter

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,718
  • DOSYA BOYUTU 0.15 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici James F. Bellinger

IRC üzerinden sohbet etmek isteyenler bu ücretsiz ve kullanışlı uygulamayı deneyebilirler.

Chatter uygulaması adından da anlayabileceğiniz gibi IRC üzerinden chat yapma olanağı veren ücretsiz ve hafif bir program. Tanıdıklarınızla kolayca iletişim kurmanızı sağlayan program her ne kadar günümüzde IRC kullanımı oldukça düşmüş olsa da varolan pek çok sunucuda dilediğiniz gibi sohbet edebilmenize imkan veriyor.

Uygulamanın yetenekleri arasında sohbetlerin geçmiş kayıtlarının tutulması, IRC botlarının kullanımı ve yazı filtreleme gibi özellikler yer alıyor. Özellikle sohbetler sırasında küfürlü sözler ve uygun olmayan cümlelerin engellenmesini isteyenler için hazırlanmış olan bu filtreleme özelliği hoşunuza gidecektir.

İçerisinde hali hazırda yüklenmiş halde IRC kanallarının listesi de geliyor ancak bunlar özellikle yabancı kanallara yönelik olduğu için Türk kullanıcıların pek ilgisini çekmeyebilir. Ayrıca SSL şifreleme desteği sayesinde konuşmalarınızın casus yazılımlar ve veri hırsızları tarafından ele geçirilmesi de engellenebiliyor.

Hızlıca kullanabileceğiniz bu uygulamayı eğer içerisinde onlarca özellik bulunduğu için bilgisayarınızı yavaşlatan diğer IRC programlarına alternatif olarak indirebilirsiniz.