CodinGame

CodinGame

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 4,469
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici CodinGame

Programlamayı oyun oynayarak öğrenebileceğiniz bir platform.

Programlama öğrenmek kimileri için çok zor iken kimileri içinse çocuk oyuncağı gibi geliyor olabilir. Fakat artık programlama öğrenmek için çeşitli oyunlar geliştiriliyor ve bu da herkesin kolayca kod yazmayı öğrenmesine yardımcı olacak gibi duruyor.

Programlama konusunda belki de çığır açacak diyebileceğimiz web tabanlı oyunlar ile geleceğin mesleği programcılığa bir adım atabilirsiniz. CodinGame de kod yazmayı öğrenebilmeniz için geliştirilmiş bir oyun platformu diyebilirim.

Web sitesine girdiğinizde ilk önce kayıt olmanız isteniyor. Ardından kullanmak istediğiniz programlama dilini, C, C+, PHP, Java, JavaScript, Python, Ruby gibi popüler diller arasından seçiyorsunuz.

Eğer başlangıç seviyesindeyseniz tek kişilik oyunlardan işe başlayabilirsiniz. Eğer biraz daha ileri seviyeyseniz çoklu oyunculu oyunlarla diğer oyunculara meydan okuyabilirsiniz. Web sitesinde arcade diyebileceğimiz tarzda oyunlar var.

Oyunlar sıra tabanlı ilerliyor ve sıra sizdeyken gerekli kodu yazarak ateş etme, ilerleme gibi aksiyonları alabiliyorsunuz. Buna göre çıkan sonuç size belli bir puan kazandırıyor. Böylece hem eğleniyor hem kod yazmayı öğreniyorsunuz.

Eğer siz de programlamaya giriş yapmak istiyorsanız CodinGame'i tavsiye ediyorum.