Color Blender

Color Blender

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 181
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Color Blender

Color Blender, renklerin HEX ve RGB değerlerini öğrenmek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir web servisi.

Color Blender, internet üzerinde kullanılabilen renklerin kodlarını kolayca öğrenmenizi sağlayabilen ücretsiz bir web servisi olarak karşımıza çıktı ve bilhassa web tasarımcıların hoşuna gidecektir. Zira zaman zaman grafikerler ile web tasarımı yapanlar arasında renkler konusunda çatışmalar olabiliyor ve renklerin doğru kodlarını alarak bunları internete sunmak oldukça önemli hale geliyor.

Uygulama pek karmaşık denilemez ve aynı zamanda sahip olduğu renk skalasını kullanmak oldukça basit. Sağ kısımda yer alan renklere tıkladığınızda hemen o rengin Hex, RGB veya yüzdeli RGB değerlerini görebiliyor, istediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz.

Eğer iki renk arasındaki ara renkleri görmek isterseniz kaç basamaklı bir aralığın oluşturulacağını seçebiliyor ve böylece renk geçiş noktalarının kodlarını da alabiliyorsunuz. Renkleri temizlemek isterseniz ekranda yer alan "clear" butonuna basarak bu işlemi de sorunsuzca gerçekleştirebiliyorsunuz.

Aldığınız bu renk kodlarını direkt olarak CSS kodlarınızda kullanmanız ve web tasarımlarınızı zenginleştirmeniz mümkün. Sık sık renk kodlarını kullanmaya ihtiyaç duyanların kesinlikle sık kullanılanlarında bulundurmaları gereken ücretsiz web servisleri arasında yer alıyor.