Comodo Cleaning Essentials

Comodo Cleaning Essentials

kullanıcı

Comodo Cleaning Essentials zararlı yazılım ve işlemlerden bilgisayarınızı koruyarak sistem optimizasyonuna katkıda bulunur.

Güvenlik programlarıyla yakından tanıdığımız Comodo yeni programı Comodo Cleaning Essentials'ı tanıttı. CCE kısaltmasıyla tanıtılan program zararlı yazılım ve şüpheli işlemleri engellemekle kalmayıp sistem optimizasyonu da yapabiliyor.

Sistem performansını düşüren etmenlerin başında sisteme sızan ve antivirüs programları tarafından bulunamayan zararlı yazılımlar geliyor. CCE gizli dosyaları, zaralı kayıt anahtarlarını, rootkitleri bulabilen güçlü bir antivirüs tarama özelliğine sahip. Ayrıca taşınabilir bir program olduğu için her bilgisayarda kolayca kullanılabilir.

Yazılım zararlı işlemleri durdurmak ve zararlı yazılımları taramak için geliştirilmiş 2 temel teknolojiden meydana geliyor. KillSwitch ismi verilen teknoloji sistemi monitörleyerek potansiyel olarak zararlı gördüğü işlemleri durduruyor. Comodo yazılımlarından gelen tecrübeyle hazırlanan veritabanı sayesinde bilgisayar en güvenli çalışma performansına ulaşıyor. Zararlı yazılım tarama teknolojisi ile virüs, rootkit benzeri herşey temizleniyor. CCE akıllı ve kişiselleştirilebilir tarama teknolojisiyle farklı seçenekler sunuyor. Auto Run Analyzer aracı otomatik başlatma sorunlarını tarayarak gerekli gördüğünde düzeltiyor.

İsterseniz Windows yönetimi için programdan yardım alabilirsiniz. "Görev Yöneticisi" yerine CCE ile işlemleri, CPU benzeri değerleri görüntüleyerek yönetebilirsiniz. İstatistik ve grafiklerle detaylı olarak gözlem yapabilirsiniz. Windows'un bazı ayarlarını onarma işini de güvenle Comodo Cleaning Essentials'a bırakabilirsiniz.