DirSync

DirSync

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 250
  • DOSYA BOYUTU 1.16 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Softology

DirSync programı sayesinde bilgisayarınızdaki klasörleri kolayca eşleştirerek yedeklenmelerini sağlayabilirsiniz.

Bilgisayarlarımızda bulunan klasörlerin içerisindeki dosyaları zaman zaman başka konumlara yedeklememiz gerekiyor ancak klasörlerdeki her değişikliği teker teker yedeklemek büyük bir çile haline gelebiliyor. Zira çok fazla dosyayla uğraşan kullanıcıların bütün bu dosyaları teker teker kontrol etmeleri neredeyse imkansız. Online servisleri kullanmak ise güvenlik açıkları doğurabildiği için bu konuda çevrimdışı çalışan senkronizasyon uygulamalarını kullanmak daha güvenilir olabiliyor.

DirSync uygulaması da bu çözümlerden bir tanesi ve bilgisayarınızdaki iki klasörde yer alan dosyaların tamamen birbirinin aynısı olmasına yardımcı oluyor. Bu işlemi dilerseniz aynı sabit diskteki iki klasör için yapabilir, dilerseniz de yedekleme klasörünün USB disklerde bulunmasını sağlayabilirsiniz.

Program ücretsiz olarak sunuluyor ve oldukça kolay bir kullanıma sahip. Kendi belirlediğiniz ayarlar sayesinde nelerin nasıl yedekleneceğini de belirleyebiliyor, dilerseniz komut satırını dahi kullanabiliyorsunuz.

Eğer uzun süredir güvenli ve kolay kullanılır bir klasör eşleştirme uygulaması arıyorsanız DirSync kesinlikle göz atmanız gerekenlerden bir tanesi diyebilirim. Programı testlerimiz sırasında herhangi bir sorunla karşılaşmadığımız gibi sistem kaynağı tüketiminin de oldukça düşük olduğunu söyleyebiliriz.

Gerçekleştirilen yedekleme işlemlerinin kayıtlarının tutulması ise tüm yapılan işlemlerin kayıtlarının elinizde olmasını sağlıyor.