DiRT 4

DiRT 4

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 1,575
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Codemasters

DiRT 4 arazide geçen yarışlara yer veren bir yarış oyunudur

DiRT 4, eskiden Colin McRae Rally adıyla anılan köklü yarış oyunu serisinin son oyunu.

Codemasters firması, ralli efsanesi Colin McRae ile birlikte bize oynadığımız en kaliteli yarış oyunlarından birkaçını sunmuştu; fakat Colin McRae'nin beklenmedik ölümü sonrası firma bu serinin ismini değiştirmek zorunda kalmıştı. DiRT adını alan seri aynı kaliteyi korumuş ve hatta serinin başarısını daha da ileriye taşımıştı. DiRT 4 de, ralli yarışı konusunda bir hayli büyük birikime sahip Codemasters'ın son eseri olarak karşımıza çıkıyor.

DiRT 4, lisanslı gerçek araç modellerini kullanmamıza imkan veriyor. Ünlü markalar tarafından üretilen birçok farklı türde aracı İspanya, Amerika, Avustralyas, İsveç, Birleşik Krallık, Norveç, Fransa ve Portekiz gibi ülkelerdeki arazilerde kullanabilmekteyiz.

DiRT 4 sadece bir ralli oyunu değil. Oyunda buggy ve kamyon türündeki araçlarla da yarışmaktayız. Oyunun kariyer modunda kendi yarış pilotunuzu oluşturuyor, yarışları kazanarak şampiyonalarda üst sıralara çıkmaya çalışıyorsunuz.

DiRT 4, yüksek grafik kalitesini görebileceğiniz en gerçekçi fizik hesaplamalarıya birleştiriyor. Oyunun minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:

- 64 bit işletim sistemi (Windows 7, Windows 8 veya Windows 10)

- AMD FX serisi veya Intel Core i3 serisi işlemci

- 4 GB RAM

- 1 GB video belleğe ve DirectX 11 desteğine sahip AMD HD5570 veya Nvdia GT 440 ekran kartı

- 50 GB boş depolama alanı

- DirectX uyumlu ses kartı

- İnternet bağlantısı