DOOM

DOOM

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 2,160
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici id Software, Inc.

FPS türünün atası yeni nesil versiyonuyla karşımızda

DOOM geliştirilme süreci 2015 yılında başlayan ve id Software'ın en büyük yapımlarından biri olmaya aday bir FPS oyunu.

Hatırlanacağı üzere ilk DOOM oyunu 1993 yılında çıkış yapmıştı ve FPS türünün ilk zamanlarda çıkan en başarılı örnekleri arasında yer almıştı. Aradan geçen 22 yılın ardından id Software DOOM Reboot olarak adlandırılabilecek bu yenilenmiş Doom versiyonunu geliştirmeye karar verdi ve oyun severlere hem görsel hem de oyun yapısı açısından zenginleştirilmiş bir oyun sunmak için çalışmalara başladı. DOOM'un hikayesi uzayın derinliklerinde geçen ve sizi iliklerinize kadar titretecek sahneler içeren bir korku hikayesi. Oyunumuzda bütün olaylar Union Aerospace Corporation adlı şirketin Mars'taki araştırma tesisinin cehennemden gelen zebaniler tarafından ele geçirilmesi ve bu tesiste çalışan insanların kanlı bir şekilde katledilmesiyle başlıyor. Bu zebanilerin cehennemden Mars'a geçebilmek için kullandıkları geçidi kapatmak ve bütün zebanileri yok etmek ise bize düşüyor. DOOM adıyla kurulan bir askeri birliğin üstün yetenekli bir askeri olarak silahlarımızı kuşanıyoruz ve dört bir yandan bize saldıran korkunç zebanilere karşı cehennemin derinliklerine kadar uzanan bir maceraya atılıyoruz.

DOOM'un yeni versiyonu tek başınıza oynayabileceğiniz bir senaryo modunun yanısıra özel olarak rafine edilmiş ve kesintisiz aksiyon yaşamanız için tasarlanmış bir multiplayer modunu içeriyor. Oynanış açısından hem görsel olarak hoş görünen hem de savaş sistemine katkıda bulunan yenilikler de bulunuyor. Yeni DOOM'da tekmelerinizi ve yumruklarınızı kullanarak düşmanlarınıza kanlı sonlar hazırlayabiliyorsunuz. Oyunda günümüz FPS oyunlarındaki klasik siper alıp sağlık artırma sistemi de kullanılmıyor, bu nedenle her adımınızı dikkatli bir şekilde atmanız gerekiyor. Oyunun multiplayer modunda oyunculara çılgın bir zebani olabilme ve rakiplerine korku salabilme imkanı da verilmekte.

DOOM Reboot'ta kendi haritalarımızı yaratabilme imkanına da sahibiz. Oyunun yeni nesil versiyonunun grafiklerinin tam anlamıyla bir başyapıt niteliğinde olduğunu söyleyebiliriz. Gerek karakter modellemeleri, gerek aydınlatma efektleri, gerekse de silah ve patlama efektleri gibi ek görsel efektler görsel bir şölen sunuyor.

Oyunun demosunu nasıl indireceğinizi bu yazımıza göz atarak öğrenebilirsiniz:
Steam Hesabı Açma ve Oyun İndirme