Dr.Web LiveDisk

Dr.Web LiveDisk

kullanıcı

Dr.Web LiveDisk sistem kurtarma diski yaratmanıza yardımcı olan bir programdır

Dr.Web LiveDisk bilgisayarınız virüsler nedeniyle kullanılamaz hale geldiğinde verilerinizi kurtarmanız için size yardımcı olacak bir bilgisayar kurtarma programı olarak tanımlanabilir.

Bilgisayarlarınıza tamamen ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bir sistem kurtarma aracı olan Dr.Web LiveDisk temel olarak Windows işletim sisteminiz çalışmaz haldeyken ve açılmıyorken size bilgisayarınızı kullanabilmeniz için alternatif bir arayüz sunuyor. Bu arayüz üzerinden kullanıcılar bilgisayarlarındaki virüsleri tarayarak virüs silme işlemini gerçekleştirebiliyorlar. Dr. Web virüs tarama ve temizleme teknolojisinin gücünü arkasına alan program sayesinde bilgisayarınızda depoladığınız önemli dosyaları da yedekleyebiliyor ve kurtarabiliyorsunuz. Eğer bilgisayarınıza virüs bulaşması nedeniyle format atacaksanız Dr.Web LiveDisk kullanabilir ve önemli dosyalarınızın format sonucu kaybolmasını engelleyebilirsiniz.

Dr.Web LiveDisk'in 2 farklı versiyonu bulunmakta. Eğer sistem kurtarma medyası olarak bir USB depolama birimi kullanacaksanız ana indirme bağlantımızdan Dr.Web LiveDisk USB versiyonunu indirebilirsiniz. Bu araçlar flash bellek veya harici disklerinizi kurtarma medyasına dönüştürebiliyorsunuz. Bu USB medyayı kullanabilmek için bilgisayarınızın BIOS'unun USB cihazdan önyükleme özelliğini destekliyor olması gerekmekte.

Dr.Web LiveDisk'in diğer versiyonu ise Dr.Web LiveDisk CD/DVD versiyonu. Eğer eski bir anakarta ve BIOS'a sahipseniz bu versiyonu kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Eski anakartlar sadece CD veya DVD üzerinden önyükleme özelliğini destekledikleri için alternatif bağlantımızdaki Dr.Web LiveDisk CD/DVD versiyonunu indirebilirsiniz.