Dungeon Hunter 5

Dungeon Hunter 5

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 2,776
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Gameloft

Sevilen Dungeon Hunter serisinin beşinci bölümü her zamankinden daha iddialı bir Aksiyon ve Rol Yapma Oyunu.

Dungen Hunter serisi Gameloft'un mobil oyun dünyaya katmış olduğu örnek gösterilesi bir çalışma olarak yer alıyor. Başarılı olan bu aksiyon RPG oyunları sahip olduğu donanımıyla PC üzerinden de keyifle oynanabilecek bir kaliteye sahip. Dungeon Hunter 5 birkaç aydır çıkışı beklenen ve kalitesini daha da yükselten bir mizaç çiziyor. Mobil platformlar için tasarlanmış olan oyun masaüstü üzerinden de oynanırken kalite ve geniş kapsamlılık konusunda Windows 8 kullanıcılarını üzmeyecektir. Üstelik tüm bu özelliklerine rağmen mobil oyun atikliği de mevcut ve 15 dakikalık boş bir zamanda bile keyifli vakit geçirmeniğzi sağlayacak bir oyun akışı söz konusu.

Oyunseveri en çok şaşırtan olaylardan bir tanesi elbette Dungeon Hunter 5 gibi bir oyunun ücretsiz olarak sunuluyor olması. Gameloft bu iş uygulama içi satın alma ile çözmüş gibi görünüyor ama bunu yaparken sizin para ödemenizi zorunlu kılmayan bir oyun zevkinin de cepte olduğunu belirtelim. Bunun nasıl olacağını merak ediyorsanız yazının devamını takip edin.

Kılıç veya büyü gibi saldırıların yanısıra ihanetin ve entrikanın eksik olmasığı hikayenin sinematiklerle doldurulmuş olması önemli bir artı puan. Daha da önemlisi bu sinematiklerin yeni nesil oyunların zorunlu 20 dakikalık işkence dolu bekleyişlerini andırmıyor olması. Oyunun başında size bulunduğunuz dünyanın şartları ve burada sahip olduğunuz karakterin aldığı inisiyatifleri anlatılıyor. Oyunda bir kelle avcısı olan ana karakteriniz ekstralar satın alarak veya rakip öldürerek güçleniyor. Dolayısıyla insan avı bu oyunun önemli bir parçası.

Dungeon Hunter 5'in hemen başında sizi uzun bir kişiselleştirme menüsü beklemiyor. Aksine, oldukça yalın ve standart bir karakter ile oyuna başlıyorsunuz ve seviye atladıkça özellikler atıyorsunuz. Dolayısıyla büyücü sınıfına dahil olmak isteyenler her ufak aşamayı kendi seçiyor ve vakit içerisinde çokd aha kişisel bir karakter yaratmış oluyor.

Hack & slash oyunları konusunda zengin bir oyun kütüphanesine sahip olan PC'de Dungeon Hunter 5 kesinlikle emanet görünmüyor. Aksine, oyunu oynayınca oldukça hoş bulacaksınız, ve birçok oyunun da bu kadar seri oynanabiliyor olmasını dilemeniz oldukçöa mümkün. Yine alışıldık ortamlarda savaştığınız oyunda etrafınızı kuşatan mekanlar genelde yıkıntı halindeki zindanlar, kaleler, binanalar ve sokaklar. Siz ilerledikçe rakipleriniz de daha güçlü oluyor ve bu mekanik oyun içerisindeki rekabet dürtüsünü canlı tutuyor.

Uygulama içi satın alma menüsüne değinecek olursak, Gem (mücevher) satın almakla temel ihtiyaçlara yönelik alışverişler yapabiliyorsunuz. Bu tarz oyunlarda genelde silah ve büyü satın alınırken akıllı ve readikal bir karar alan Dungeon Hunter 5 ekibi size ek karakter kontenjanı, dayanıklılık, enerji ve kalkan gibi seçenekleri Gem ile açmanızı sağlıyor. Öte yandan sabırlı oyunculara güzel bir haberimiz var. Oyun içerisinde Gem toplamanız mümkün olduğu için bunları satın almanız şart değil.

Online oyun modu konusunda ciddi değişiklikler var. Gameloft bu alanı canlı tutmak için belli saatlerde bonus eşya bulabileceğiniz etkinlikler düzenliyor. Online chat modu sayesinde ise RPG tadını daha da artırmışlar. Görevleri tek başına yapmaktan sıkılıyorsanız arkadaşlarınızı oyuna davet edip haritadaki diğer alanlara aktarıp seri bir dünya temizliği yapmanız mümkün.

Bir başka online yenilik de kale savaşı modu. Artık Clash of Clans benzeri bir sistem aracılığıyla dilerseniz arkadaşlarınızla ortak surlar oluşturuyorsunuz veya karşılıklı kale savaşlarında kozlarınızı konuşturuyorsunuz.

Hack & slash tarzı oyunları canlı tutan en önemli unsurlardan bir tanesi oyun içerisinde bulunan eşya ve rakip çeşitliliği. Eşya konusunda herhangi bir sıkıntı olduğunu söylemek oldukça güç ama biraz rakip çeşitliliği hiç fena olmazdı. Gameloft'un bu sıkıntıyı yeni güncellemelerle çözeceğini düşünüyorum.

ARTILAR

Zengin Oyun İçeriği

Yeni Uygulama İçi Satın Alma Sistemi

Ücretsiz

Online Oyun Modu

EKSİLER

Daha fazla rakip çeşitliliği olabilirdi