Elvenar

Elvenar

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 717
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Innogames

Elvenar, tarayıcı üzerinden oynanan bir strateji oyunudur.

İçi dolu bir geçmiş, muhteşem bir doğa ve keşfedilmeye hazır topraklar... Halk için yeni bir çağın şafağı söküyor! Elvenar isimli dünya, aslında taşıdığı isimden de fazlasına sahip. İnsanların ve elflerin doğa ile iç içe olduğu bu fantastik dünyada hangi tarafı alırsanız alın, şimdiye kadar oynadığınız en huzurlu strateji oyununa adım atacaksınız.

Günümüzün strateji oyunu örneklerini az çok biliyoruz. Özellikle mobil sektörde bu kulvara mum dikmiş yapımlar, orta çağ temasının altında makinalı tüfek gibi oyun ateşliyorlar. Bu kargaşanın içinde ise pek az strateji sever aradığı tadı yakalayabiliyor, yakalasa da oyun içi satın alma lanetiyle karşılaşıyorlar. Bunun dışında, web tabanlı oyunlar arasında da popülerlik taşıyan strateji türü, özenilmemiş ve vasat yapımlarla yine altın arayan oyuncuları baltalıyor. Ben ki strateji oyunu sevmeyen adam, web tabanlı olmasına rağmen, hatta ve hatta ücretsiz olmasına rağmen Elvenar'ın sunduklarıyla karşılaşınca gerçekten şaşırdım.

Öncelikle oyunun temeli basit; evet, sonuçta strateji oyunu ve kaynaklarla birlikte yapılarımızı falan güçlendiriyoruz. Ancak daha oyunun başında tanıtılan dünya Elvenar, sunduğu iç ferahlatıcı tasarımıyla ilginizi çekmeyi başarıyor. Doğrusunu söylemek gerekirse pek az tarayıcı oyununda böyle güzel grafikler görmüştüm. Strateji türüne ve web tabanlı bir oyuna göre Elvenar'ın grafikleri ve dünya tasarımı tam puanı hak ediyor.

Oynanış ise tüm bu güzelliklerle beraber eğlenceli şekilde ilerliyor. İnsanlar veya elfler olmak üzere bir taraf seçiyor ve şehrinizi kurmaya başlıyorsunuz. Önce konutlar gelişiyor, sonra da seçtiğiniz ırka bağlı olarak atölyeler ve daha farklı yapılar boy gösteriyor. İnsanlar çalışma hızında ve gelişmede daha hızlıyken, elfler de doğal kaynaklarda ve büyü kullanımında daha iyi. Bu yönüyle de strateji oyunlarının can alıcı noktası kaynak faktörü renklendirilerek oyuncunun tercihine sunulmuş.

Elvenar dünyasında tek derdiniz elbette şehri genişletmek değil. Uçsuz bucaksız dünyanın her yerinde yerleşmiş halk olabiliyor ve siz de onları ziyaret edebiliyorsunuz. Komşularla olan etkileşim gelişmenize ciddi yarar sağlıyor. Tabii bu iki ırkın aralarının pek iyi olmadığını, Elvenar'da da gizemli yaratıkların kuytu köşelerde gezindiğini unutmayın. Bu fantastik dünyada harika bir strateji sizleri bekliyor!

Elvenar'ı ücretsiz oynamaya başlamak için hemen yukarıdaki 'Hemen Kaydol!' tuşundan kaydınızı gerçekleştirin.

ARTILAR

Güncelleme alarak sürekli gelişiyor

Oyuncu dostu menüler ve yardım sistemi

Grafik ve tasarım

EKSİLER

Savaş sistemi daha dinamik olabilirdi