ESET Dorkbot Cleaner

ESET Dorkbot Cleaner

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 2,305
  • DOSYA BOYUTU 0.33 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici ESET

ESET Dorkbot Cleaner, virüs dendiğinde akla ilk gelen firmalardan bir tanesi olan ESET'in Dorkbot isimli botneti temizlemek için çıkardığı özel ve küçük bir yazılım.

ESET Dorkbot Cleaner, 1 milyondan fazla bilgisayara yayılmayı başarna Dorkbot adlı botneti temizlemek için Eset tarafından geliştirilen basit ve ücretsiz bir antivirüs programı. Sosyal medya ağları ile birlikte çıkarılabilir belleklerden bilgisarlarımıza girebilen Dorkbot, önce Facebook ve Twitter ile şifre çalmaya sonrasında ise sisteminizin içine temelli yerleşerek diğer zararlı yazılımlar da yüklemeye başlıyor.

Büyük operasyonlar sonucunda ortaya çıkan Dorkbot, System 32 dosyası olarak bilgisayarınızda yer alıyor. Eğer bilgisayarınızda mutlaka temizlemeniz yani silmeniz gerekiyor fakat bunu manual olarak yapmak yerine Eset'in Dorkbot programını indirerek hem daha kolay hem de ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Programı indirdikten sonra çalıştırmanız yeterli. Bir kaç saniye içerisinde tespit yapabilen yazılım alt tarafta size bilgisayarınızda Dorkbot virüsünün olup olmadığı söylüyor.

Çok dikkatli bir bilgisayar kullanıcı değilseniz ve bilgisayarınızda Dorkbot virüsü olup olmadığıan emin değilseniz bu küçük yazılımı hemen indirip kontrol etmenizde fayda var.