Eventide

Eventide

kullanıcı

Eventide bilgisayarlarınız üzerinde oynayabileceğiniz bir macera oyunudur

Eventide fantastik hikayesiyle dikkat çeken ve boş zamanlarınızı eğlenceli bir şekilde değerlendirmenize yardımcı olan point & click türünde bir macera oyunu.

Windows 8.1 veya üst versiyonlarını kullanan bilgisayarlar için geliştirilmiş bu oyunda Slav mitolojisinden kesitler bizi bekliyor. Oyunumuzun hikayesi gizemli bir park etrafında dönüyor. Bu parkta uzun bir süredir insanlar ve fantastik yaratıklar bir arada yaşamaktadır. Parkın sahibi olan yaşlı kadın ise torununa bir yardım çağrısı göndermiş; bu çağrısında büyülü bir bitkinin tehlike altında olduğundan bahsetmiştir. Torununa bu bitkiyi koruma görevinin kendisine düştüğünü belirten kadın kısa bir süre sonra kaçırılmıştır. Kahramanımız ise hem büyükannesini kurtarmak hem de bu gizemli parkı koruyabilmek için uzun ve tehlikeli bir yolculuğa çıkıyor.

Eventide içerisinde birçok mini bulmaca yer alıyor. Bu bulmacaları çözebilmek için ise etrafı keşfederek ipuçlarını toplamamız, işimize yarayacak eşyaları bulmamız gerekiyor. Bulmacaları çözdükçe hikaye örgüsünde ilerlememiz mümkün.

Eventide'ın ücretsiz versiyonu bir deneme sürümü olarak düşünülebilir; bu versiyonunda oyunun belli bir bölümünü oynayabiliyorsunuz.