ExpressPCB

ExpressPCB

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 3,139
  • DOSYA BOYUTU 9.73 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici ExpressPCB

Elektronik ile uğraşıyorsanız PCB kartlarınızın tasarımını bu CAD programı ile kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

ExpressPCB programı bilgisayarınızda kullanabileceğiniz CAD programlarından bir tanesi ve özellikle PCB olarak adlandırılan elektronik kartların hazırlanması amacıyla hazırlanmış. Tamamen ücretsiz olması ise onu bu konuda tercih edilebilir seçeneklerden birisi haline getiriyor. Hem mühendisler hem de bu konuda çalışmalar yapan elektronik öğrencileri tarafından kullanılabilir olan programın çalışmalarınızı kolaylaştıracağı kesin.

Arayüzünün kolay olması sayesinde alışmakta zorluk çekmeyeceğiniz program, elbette doğru kullanım için PCB kartların yapısını bilmenizi gerektiriyor. Bu nedenle kolay kullanılan programdan faydalanabilmek için zor olabilecek bazı bilgilerin hali hazırda aklınızda bulunması gerekli.

Eğer PCB kartınıza hangi materyalleri ekleyeceğinizden emin değilseniz, içerisideki materyal yöneticisini kullanarak kolayca tüm listeyi görebilir ve böylece istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. Çalışmanız tamamlandığında baskıya hazır bir formatta kayıt edebilir ve böylece çalışmanızı gerçek bir PCB üzerine bastırabilirsiniz.

Aynı zamanda içerisindeki masraf hesaplama aracı sayesinde tasarımınızın bedelinin aşağı yukarı ne kadar tutacağını da tahminen görebilirsiniz.