Factorio

Factorio

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 321
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Wube Software LTD.

Factorio ilginç bir strateji oyunudur

Factorio oldukça ilginç bir konsepte sahip olan bir strateji oyunu.

Fabrika yönetimi ve sanayileşme temasını işleyen Factorio'da oyuncular dev bir sanayi imparatorluğu inşa etmek ve işletmek için mücadele vermekteler. Oyunda herşeye sıfırdan başlıyoruz. İlk işimiz ise kaynak toplayarak üretimimizi başlatmak. Bu iş için ağaçları kesiyoruz, maden çıkarıyoruz ve kendi ellerimizle üretim robotları ve üretim bantları oluşturuyoruz. Sonrasında ise ilk ürünlerimizi fabrikamızdan çıkarıyoruz. Bundan sonra üretimimizin devamlı olması için kaynak toplamaya devam ederken fabrikamızı daha ileri seviyeye taşımak için araştırma ve geliştirme yaparak yeni teknolojilere geçiş yapıyoruz.

Factorio'da tek dikkat etmemiz gereken şey üretim değil. Üretimimizin ve kaynak girişinin devamını sağlarken bir yandan da çevremizde yaşayan canlıların saldırılarına karşı fabrika ekosistemimimizi korumamız gerekiyor. Dünya kaynaklarını sömürmeye başladığımızda doğal olarak yerel halk ve canlılar da bu duruma tepki gösteriyor ve fabrikalarımıza ve üretim hattımıza saldırmaya başlıyor. Bize de gerekli önlemleri almak düşüyor.

Factorio 2 boyutlu grafiklere sahip olan bir oyun. Buna rağmen oyunun genel olarak tatmin edici bir görsel kalite sunduğu söylenebilir. Factorio'nun minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:

- Windows XP işletim sistemi

- 1.5 GHZ çift çekirdekli işlemci

- 2 GB RAM

- 512 MB video bellek

- 512 MB boş depolama alanı

Oyunun demosunu nasıl indireceğinizi bu yazımıza göz atarak öğrenebilirsiniz:
Steam Hesabı Açma ve Oyun İndirme