FastResolver

FastResolver

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 488
  • DOSYA BOYUTU 0.11 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici NSASoft

IP adreslerini ve host adlarını çözümlemek için kullanabileceğiniz ücretsiz ve kullanışlı bir araç.

FastResolver programı, internetteki host adlarını ve IP adreslerini çözümlemek için hazırlanmış ücretsiz ve kolay kullanımlı bir araç. Deneyimsiz kullanıcılara bu isimler biraz karmaşık gelebilir ancak programı açtığınızda bunun hiç de öyle olmadığını siz de göreceksiniz.

Gereksiz hiç bir detay barındırmayan program, işleme başlamak için kullanıcıdan host'u ve IP adresini girmesini talep ediyor. Daha sonra bunların çözümlenmesine başlıyor ve karşınıza IP adres aralığını, hatta her IP adresi için MAC adreslerini de çıkarabiliyor.

Host adını ve IP numarasını girmenizin ardından program gereken bilgileri otomatik olarak çekiyor ve ana ekranında hemen aktarmaya başlıyor. Şirket adına kadar bilgileri sunması sayesinde sık sık IP adresi çözümlemesi yapmak isteyenler işlemlerini toplu halde hemen halledebilirler.

Ancak çok fazla adres girmeniz elbette sonuç almanızı yavaşlatacaktır ve internet bağlantısınızın sürekli kullanılmasına neden olacaktır. Elde ettiğiniz sonuçları HTML formatında da kaydedebilir ve daha sonra yeniden bakabilirsiniz.