WifiChannelMonitor

WifiChannelMonitor

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 2,579
  • DOSYA BOYUTU 0.26 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Tamindir

WifiChannelMonitor programını kullanarak Wi-Fi ağınıza bağlanan tüm cihazlara dair detaylı bilgileri öğrenebiliyorsunuz.

WifiChannelMonitor programı, yöneticisi olduğunuz Wi-Fi ağlarının tüm verilerini gözleyebilmeniz ve kontrol edebilmeniz için hazırlanmış ücretsiz programlar arasında yer alıyor ve hem basit arayüzü hem de sade yapısıyla oldukça verimli bir şekilde kullanılabiliyor. Program sayesinde temel ağ gözlemleme işlemlerinin hepsini yapmak mümkün ve böylece izniniz olmadan bağlanılan ağlar hakkında fikir sahibi de olabiliyorsunuz.

Programın sunabildiği bilgiler arasında hangi cihazların hangi ağa bağlandıkları, SSID listeleri, cihazların MAC adresleri, üreticileri, yanıt adetleri, veri bitleri, kanal, PHY tipi gibi onlarca farklı türde bilgi yer alıyor ve böylece oldukça detaya inilebildiğini de belirtmek gerek.

Elbette ağda gerekli kontrolleri yapabilmek için o ağın yöneticisi olmanız ve bağlı olmanız gerekiyor. Özellikle internet kafe yöneticileri, şirketlerdeki IT yöneticileri ve kendi evindeki çok sayıda ağı yönetmek isteyen kullanıcıların beğeneceklerini düşünüyorum.

Programın en önemli eksisi ise maalesef herhangi bir ağ operasyonuna izin vermemesi. Gerçekleştirmek istediğiniz işlemler için diğer yönetim araçlarına ihtiyaç duymanız maalesef tüm ağ yönetimi işlerini tek bir programla çözmek istiyorsanız bir dezavantaj olacaktır.

Sık sık çok sayıda kişinin bağlandığı geniş ağları gözlemlemeniz ve bağlananlar hakkında bilgi edinmeniz gerekiyorsa göz atmadan geçmeyin derim.