Wake On LAN

Wake On LAN

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 9,907
  • DOSYA BOYUTU 6.87 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Aquila Technology LLC

Uzak ağ bilgisayarlarını açmak ve kapatmak, ayrıca ping atmak için bu ücretsiz Wake On LAN programını indirin.

Wake On LAN uygulaması özellikle yerel ağ yöneticilerinin faydalanabilecekleri kullanışlı araçlardan bir tanesi. Ağ üzerinde bulunan diğer bilgisayarların açılmasını ve kapanmasını sağlayabileceğiniz uygulama böylece fiziksel olarak sık sık bu işlemi yapmanıza engel olarak vaktinizi ağ yönetimine ayırmanıza yardımcı oluyor.

Uygulamanın temel olarak gerçekleştirebildiği üç işlem mevcut. Kapalı bir ağ bilgisayarını açmak, açık bir ağ bilgisayarını kapatmak ve uzak bilgisayara ping gönderebilmek. Bunun yanında ağdaki bilgisayarların durumlarını teker teker kontrol edebilir, tek bir seferde tüm bağlı olan bilgisayarları toptan kapatabilir, uzak masaüstü bağlantısı ile uzak sunucuya bağlanabilir yahut WOL paketlerinizi dinleyebilirsiniz.

Bu işlevleri layıkıyla yerine getiren program kolay kullanılır bir arayüze sahip ve tamamen ücretsiz olarak sunuluyor. Eğer uzak bağlantılı bilgisayarların açılıp kapanmasına dair sıkıntılarınız varsa ve ücretli programlara para vermek istemiyorsanız denemenizi öneriyorum.