Fear Effect Sedna

Fear Effect Sedna

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 43
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici SQUARE ENIX

Fear Effect Sedna, Steam üzerinden satın alınıp oynanabilen, kendine has bir oynanışa sahip orijinal bir strateji oyunudur.

Fear Effect Sedna, Windows üzerinden oynanabilen bir tür strateji oyunudur

Fransa'da kurulu olan oyun stüdyolarından Sushee, Fear Effect Sedna'yı ilk olarka Kickstarter üzerinden tanıtmıştı. Yardım kampanyası yoluyla oyunu bitirme yoluna giden stüdyo, geliştirme aşamasının ilerleyen dönemlerinde Square Enix ile ortaklığa giderek, farklı bir fırsat yakalamış ve daha büyük bir oyun yapma şansı yakalamıştı. Bu şansını iyi değerlendiren Sushee ise son zamanlarda strateji oyunu sevenler tarafından en çok beklenilen yapımlardan bir tanesini ortaya çıkarmayı başardı.

Hikaye anlatımıyla birlikte ilerlemesi açısından oldukça farklı bir yapıya sahip olan Fear Effect Sedna'da, kısa kısa sinematikler izleyerek ilerliyor ve her sinematikten sonra bir başka bölüme geçiyoruz. Bölümlerde amacımız karakterleri bir noktadan bir noktaya ilerleterek, düşmanlarımızı yok etmek. Fakat bu her seferinde beklenildiği kadar kolay olmuyor. Derin bir strateji kurarak, karakterlerimizi A noktasından B noktasına yakalanmadan götürmeye çalışıyor ve bunu yaparken tonla detaya dikkat etmek durumunda kalıyoruz. Anlatması bir hayli zor oyunlar kategorisine giren Fear Effect Sedna, hemen aşağıda görebileceğiniz uzunca oynanış videosuyla daha yakından tanınabilen ve anlanabilen yapımların başında geliyor: