Final Fantasy XV

Final Fantasy XV

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 150
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici SQUARE ENIX

Final Fantasy XV, uzun yıllardır geliştirilen rol yapma serisinin konsollar ve Windows tabanlı bilgisayarlar için çıkan son yapımıdır.

Final Fantasy XV, Windows üzerinden oynanabilen ve kendine has özellikleri olan bir rol yapma oyunudur. 

İlk olarak 1987 yılında geliştirilen Final Fantasy serisi, batmakta olan Square Enix'i dünyanın en büyük oyun yapımcıları arasına sokmuş ve o yıldan bu yana yeni oyunlarıyla oyuncuların karşısına çıkmayı başarmıştı. Dünya benzeri bir gezegende geçen ama içerisinde akla hayale gelmeyecek canavalarlar ve karakterler barındıran bu evrende, karakterlerimizin genellikle amacı bu canavarlarla mücadele etmek şeklinde oluyor. Neredeyse bir dağ büyüklüğünde olanlardan, küçük ama inanılmaz büyü gücüne sahip olanlara kadar çok farklı karakterler barındıran seri, çoğu zaman bu özelliğiyle ön plana çıkmıştır. 

Karakterlerinin ve evreninin yanı sıra başarılı bir hikaye anlatımına ve oynanışına sahip olan Final Fantasy oyunları, Final Fantasy 7 gibi gelmiş geçmiş en iyi oyunlar listesinde sürekli yer alan oyunlara yer vermesi açısından da önemliyken, son zamanlarda bilgisayar üzerinden oynanabilecek en başarılı yapımlardan biri olarak gösterilen Final Fantasy XV, rol ypama türünü seven oyunculari çin kaçırılmayacak fırsatlardan bir tanesi. Görüntü kalitesi, hikayesi ve oynanışıyla tam puan alan bu oyuna dair detaylarıysa hemen aşağıdaki oynanış videosunda görebilirsiniz: