Flyover Country

Flyover Country

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 25
  • DOSYA BOYUTU 14 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici FlyoverCountry

Flyover Country, GPS üzerinden uçuş takip uygulaması.

Flyover Country, uçuş, yürüyüş veya arazi gezisi esnasında üzerine bastığınız, üzerinden metrelerce yüksekte bulunduğunuz noktalar hakkında detaylı bilgiler sunan bir mobil uygulama. GPS bağlantısını kullanarak uçunuzu takip etmenizi sağlayan uygulama internetin farklı kaynaklarından topladığı bilgileri anlık olarak sunuyor.

Uygulamanın temel amacı uçak seyahati gerçekleştirirken geçtiğiniz bölgeler hakkında bilgilendirmek. Jeolojik harita üzerinden geçtiğiniz noktaları görebiliyor ve detaylı bilgi alabiliyorsunuz. Uçuştan önce harita üzerinde işaretleme yaparak ilgili bölge hakkında sunulan tüm veriler (jeolojik harita, fosil varlıkları, yeraltı bilgileri, Wikipedia bilgileri vs) çevrimdışı kullanıma hazır olması için cihazınıza indiriyorsunuz. Sonrasında GPS’i açıyor ve harita görünümünden konum izleme, hız, rota, yükseklik bilgilerine ulaşabiliyosunuz.

ABD Ulusal Bilim Vakfı tarafından desteklenen offline uçuş takip uygulaması şimdilik Kuzey Amerika için jeolojik harita verilerini sunuyor ancak yakında – muhtemelen bir sonraki güncellemede – dünya genelinde sunulabilir olacağı geliştirici tarafından belirtilmiş.