Free Driver Backup

Free Driver Backup

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 17,462
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici NITBits Inc

Free Driver Backup ücretsiz bir sürücü yedekleme yazılımıdır.

Not: Bu programda zararlı yazılımlar tespit edildiğinden dolayı yayından kaldırılmıştır. Dilerseniz Yedekleme kategorisinden alternatif programlara göz atabilirsiniz.

Bilgisayarımızda kullandığımız donanımlar Windows'ta çalışabilmek için belli sürücüleri yüklememizi gerektirirler. Bilgisayarımıza virüs girmesi gibi sebeplerden ötürü format attığımızda ve Windows'u yeniden yüklediğimizde bu sürücüleri maalesef tekrar yüklememiz gerekir.

Bunun yanında mevcut sürücüleri güncellediğimizde sürücünün sistemimizle uyumsuzluğundan dolayı mavi ekran gibi hatalar alabiliriz. Bu gibi durumlarda sürücüleri eski haline döndürmek gerekir.

İşte Free Driver Backup size bu problemleri çözmek için kolay bir yol sunan ücretsiz bir sürücü yedekleme yazılımıdır. Free Driver Backup sisteminizde yüklü donanım sürücülerini tespit eder ve bu sürücüleri güvenli bir konuma yedekleyerek burada saklar. Program bu sürücüleri geri yüklemeniz için de size yardımcı olmaktadır.

Uygulama hemen hemen bütün donanım sürücülerini yedeklemektedir. Fare, klavye, ses, ekran kartı, ağ sürücülerini tespit edip yedekleyebilen Free Driver Backup bu sürücüler hakkında detaylı bilgileri de görüntülemenize yardımcı olur.

Free Driver Backup sürücü yedeklemenin yanında tarayıcı çerezlerini, Internet Explorer yer imlerini ve kayıt defterini yedeklemenize de imkan tanır.

Not: Program kurulum esnasında tarayıcı anasayfanızı ve varsayılan arama motorunuzu değiştirebilecek ek yazılımlar yükleme önerisinde bulunmaktadır. Programı çalıştırabilmek için bu eklentileri yüklemenize gerek yoktur. Eğer bu eklentilerden etkilendiyseniz aşağıdaki yazılımlar ile tarayıcınızı varsayılan ayarlarına geri dönürebilirsiniz: