fxCalc

fxCalc

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 5,492
  • DOSYA BOYUTU 1.21 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Hans Jörg Schmidt

Bilimsel ve gelişmiş matematik hesaplamalar yapmak için bu ücretsiz hesap makinesini kullanabilirsiniz.

fxCalc programı, özellikle bilimsel araştırmalar ve mühendislik hesapları yapanların kullanmayı isteyebilecekleri gelişmiş bir hesap makinesi uygulaması. Sahip olduğu OpenGL desteği sayesinde grafik olarak sonuçlar da verebilen uygulama böylece sadece hesap kitap yapanlar değil, aynı zamanda görsel çıktılar da almak isteyenlerin deneyebilecekleri ücretsiz bilimsel hesap makineleri arasında yer alıyor.

Ekran görüntülerinde de fark edebileceğiniz gibi pek çok fonksiyon program içerisinde hazır geliyor ve bunları kullanarak hesaplamalarınızı oldukça kolaylaştırabiliyorsunuz. Sahip olduğu bu geniş fonksiyon veritabanı ve değişkenler sayesinde aradığınız tüm işlemleri bulabileceğinizden eminim. Hem 2 boyutlu hem de 3 boyutlu grafikler elde etmenizi sağlayan programın bu özelliğini kullanabilmek için OpenGL destekli bir grafik işlemcisine sahip olmanız gerekiyor.

Standart hesaplar yapmak isteyenler için biraz ağır kaçacağını söylemek de gerekli. Aşina olmayanlar için arayüzün birazcık karmaşık gelebilmesi ise normal olacaktır.