Game of War - Fire Age

Game of War - Fire Age

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 3,444
  • DOSYA BOYUTU 49.00 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Machine Zone

MMO Strateji oyunlarının izinden giden Game of War - Fire Age, detaylı yapısı ve uluslararası oyun arkadaşlarına uygun dil çevirileriyle dikkat çekiyor.

Game of War: Fire Age, hem bir strateji oyunu hem de MMO olmasıyla birlikte türünün az rastlanan örneklerinden biri. Ne var ki, kendisinden önce çıkmış olan oyunların üstüne katılan herhangi bir değer yok. Ancak global bir oyun dünyasında RTS, Heroes ve Age of Empires gibi oyunlardan toplanmış parçalar güzel bir oyun zevki sunmaktan ödün vermiyor. Amacınız kendi kraliyet sınırlarınızı genişletip aynı hedefin peşinde koşan krallıkları yok etmek.

Yerleşkenizde önem arz eden konuların başında yapılar oluşturup bunları geliştirmek var. Bir yandan şehrinizi savunabilmek için defansif binalar ve tuzaklar kurmanız gerekirken rakiplere saldırılar düzenleyebilmek için bir ordu da oluşturmanız gerekiyor. Çünkü başka şehirleri yağmalamak ve ele geçirmek kazanacağınız zafere doğru giden bir adım olacak. Ordunun başındaysa, ana karakteriniz olan erkek veya kadın bir hero var. Savaşlara katıldıkça güçlenen bu karakter için zırh yapma olanağınız da mevcut.

Multiplayer oynamak gerçek anlamda mümkün olabilsin diye çeşitli dillerden kaynaklanan bariyerleri sonlandırmayı amaçlayan Game of War: Fire Age'in yapımcıları, yazmış olduğunuz metinleri otomatik olarak karşı taraftaki oyuncunun diline çeviriyor. Üstelik çeviri programının yetişemediği kelimeleri siz çevirirseniz oyun içinde ekstra puanlar kazanma şansınız bile var.

Ne yazık ki oyun içi satın alma opsiyonlarına abananlar yine herkesi yeniyor. Para ile kazanılan savaşlarla nasıl mücadele edeceğinize ya kafanız ya da cüzdanınız efor sarfetmek zorunda kalacak. Bunun haricinde göz dolduran grafikler ve aklınıza bile gelmeyecek ufak görsel detaylar oyun zevkine renk katıyorlar.