Gbg Chat v1.01

Gbg Chat v1.01

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 202
  • DOSYA BOYUTU 0.49 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici GBG Bilgisayar Ltd

Network ortamında bulunan bilgisayarlarla mesaj alma ve gönderme işlemini oldukça hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

ÜRETİCİNİN AÇIKLAMASI:

Bu program ile network ortamında bulunan bilgisayarlarla mesaj alma ve gönderme işlemini oldukça hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Program tek bir exe dosyadan oluşup herhangi bir başka dosyaya ihtiyaç duymadan çalışmaktadır.

Programı çalışıp chat penceresi açıldığında Sol üstte programın kullanımı ve GBG'nin bu programını ile ilgili yazılar bulunan hakkımızda sekmesi ve programı kapat sekmesi bulunmaktadır. Hemen altındaki Gri Renkli remote yazan bölüm sizin  mesajlaşacağınız diğer bilgisayarı gösterir. Sol Tarafdaki geniş pencere mesajlarının görüntülendiği alandır. Bu pencerenin hemen altında bulunan mesaj kutusuna yazdığınız herhangi bir şeyi ENTER tuşu ile veya hemen altında bulunan mavi renkli gönder tuşu ile mesajını gönderebilirsiniz. Bu gönder denetiminin hemen yanında bulunan Terminal etiketinin yanında ki etikette yazan ise sizin kullandığınız bilgisasyarın adı olup mesajı gönderdiğiniz karşı tarafda çıkacak olan isimdir.

Sağ tarafda bulunan pencere ise o an için sizin network ağınızda bulunan bilgisayarları listeler. Bu bilgisayarlardan  herhangi birinin üzerine gelip mouse'un sol tuşu ile çift  tıklama yaparsanız Remote etiketinin yanında bulunan diğer etiketin seçtiğiniz bu ismi aldığını görürsünüz. Artık seçiminiz yapıldı mesaj yazıp bu bilgisayarla irtibat sağlayabilirsiniz. Mesajlaşma için her iki bilgisayarında bu programı çalıştırması gerekir. Bu versiyonda network'un yenilenmesi manuel olup yenile butonuna basarak network yeni dahil olmuş kullanıcılarıda sisteme dahil edebilirsiniz. Ayrıca kullanıcıya kolaylık olması bakımından bir takvimde bu versiyonda eklenmiştir.