Get Mac Address

Get Mac Address

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 7,057
  • DOSYA BOYUTU 4.35 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Daanav

Yerel ağınızda bulunan bilgisayarların ağ bağdaştırıcılarının MAC adreslerini bulabilmek için bu ücretsiz programı kullanabilirsiniz.

Mac adresleri bilgisayarınızda bulunan ağ bağlantısı sağlayan cihazların sahip olduğu özel numara ve kodlar olarak belirlenmişlerdir ve temel olarak IP adresinden çok daha iyi bir şekilde takip olanağı sunduklarından dolayı ağ yöneticileri tarafından sıklıkla kullanılırlar. Zira bir cihazın sahip olduğu Mac adresi ona özeldir ve kolay bir şekilde değiştirilemez. Bu faydalarından dolayı siz de bir ağ yöneticisi olarak ağdaki bilgisayarları Mac adreslerine göre listelemek ve bu adresleri öğrenmek için Get Mac Address programını kullanabilirsiniz.

Ağınızda bulunan bilgisayarların ağ bağdaştırıcılarının Mac adreslerini size bulan ve bildiren bu program sayesinde karmaşık programlarda dolaşmak yerine tek bir adımda tüm bilgisayarların adreslerini alabiliyorsunuz. Programı kullanırken tek yapmanız gereken çalıştırmak ve anında tüm cihazların mac adreslerini elde etmek. Aynı zamanda bir bilgisayarda birden fazla cihaz bulunuyorsa bunların hepsinin Mac adreslerini alabilen program sayesinde işlemler sadece bir kaç saniye kadar sürüyor.

Arayüz olarak çok sade olan program hem hızlı açılıyor hem de içerisinde gereksiz hiç bir buton yahut özellik barındırmıyor. Hedefe yönelik olarak kullanılabilecek programlardan birisi olduğunu söyleyebilirim.