Google One

Google One

kullanıcı

Google Drive'ın yerini alan yepyeni bulut depolama servisi

Google One, Google Drive yerine geçen çevrimiçi dosya depolama ve paylaşma uygulaması. Google Drive’a göre daha uygun fiyata çok daha fazla depolama alanı sunan bulut depolama uygulaması, tek dokunuşla Google uzmanlarıyla konuşma, Google Play kredisi gibi üye avantajlarına erişme, mevcut depolama alanını 5 aile üyesiyle paylaşma gibi yeniliklerle geliyor.

Google’ın çevrimiçi dosya saklama, paylaşma servisi Google Drive’ın yerini alan Google One, tamamen yenilenmiş arayüz, yeni özellikler ve çok daha yüksek depolama alanı seçenekleriyle geliyor. Aylık 1.99$’a 100GB, 2.99$’a 200GB, 9.99$’a 2TB depolama alanı sunan Google One, ilk olarak Android telefon kullanıcıları için kullanıma açıldı.

Ana Sayfa, Depolama, Avantajlar, Destek ve Ayarlar sekmelerinden oluşan modern, sade, basit bir arayüzle bizleri karşılayan Google One uygulaması, henüz geliştirilme aşamasında ve Google Drive’ın yerini tam olarak almış değil. Öyle ki; Google, kullanıcıların Drive depolama alanlarını Google One’a birkaç ay içerisinde otomatik olarak aktarılacağını belirtmiş. İlk olarak Amerika’daki kullanıcılara sonrasında dünya genelinde kullanıma açılacağı belirtilen servisi şimdiden denemek isteyenler için Google One APK indirme dosyasını da paylaştık.