Google Üniversite Seçimim

Google Üniversite Seçimim

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,153
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Google

Google Üniversite Seçimim, Google'ın üniversite adaylarına sunduğu tercih robotu.

Google Üniversite Seçimim, Google’ın üniversite adaylarının seçim yapmalarını kolaylaştırmak amacıyla hizmete açtığı bir web servisi.

Üniversite tercihi yapma aşamasında kafaları kurcalayan klasik sorular olan “Hangi üniversiteye gitmeliyim?, “Hangi üniversite kaç puan?, “Üniversitenin sunduğu imkanlar neler?” dahil birçok soru sizin de kafanızı kurcalıyorsa tercih aşamasını kolay atlatmak adına yararlanabileceğiniz tercih robotlarından birisi de Google Üniversite Seçimim.

Google hesabınıza giriş yaparak veya doğrudan kullanabileceğiniz üniversite tercih robotunda üniversiteleri gitmeyi düşündüğünüz şehre, kendinize uygun bulduğunuz bölüme ve aldığınız puana göre ayırabildiğiniz gibi tek tıkla tüm üniversiteleri keşfetmeniz de mümkün.

Devlet ve vakıf üniversitelerini ayrı olarak listeleyebilen serviste her üniversite için bir profil oluşturulmuş. Gitmeyi düşündüğünüz üniversite hakkında kısa bilgi alabiliyor, fakültelerini öğrenebiliyor, kampüsün yerini harita üzerinde görebiliyor, hatta sanal gezintiye çıkabiliyorsunuz.

Olabildiğince sade tasarlanmış, modern arayüz üzerinden hizmet veren Google Üniversite Seçimim’de gitmeyi düşündüğünüz üniversiteden mezun olmuş kişilerden tavsiyeler alma, akademisyenler ve önemli kişilerden Google Hangouts üzerinden canlı olarak destek ve öneriler alma şansına da sahipsiniz.