Google2SRT

Google2SRT

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 24,948
  • DOSYA BOYUTU 1.2 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Google2SRT

Google2SRT programını kullanarak YouTube videolarının altyazılarını kolayca bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Google2SRT programı, YouTube üzerinden izlediğiniz videoların altyazılarını indirmek istiyorsanız kullanabileceğiniz programlar arasında yer alıyor ve çok basit bir kullanıma sahip. Hem açık kaynak kodlu olması hem de ücretsiz olması sayesinde tüm kullanıcılara hitap edeceğine eminim. Programın arayüzünün sadece gerekli detayları barındırması ve bunların açık bir şekilde belirtilmiş olmaları kullanırken herhangi bir sıkıntı yaşamanızı önleyecektir.

Programı açtığınızda fark edebileceğiniz gibi ilk başta Google subtitles adlı bir link giriş kısmı bulunacaktır. Bu bölüme YouTube videosunun adresini yapıştırdıktan sonra bir altındaki SRT Subtitles kısmına altyazının kaydedildikten sonra alacağı ismi ve kaydedileceği dizini giriyorsunuz.

Girilen bu bilgilerden sonra isterseniz sağ kısımdaki "Read" bölümünden bulunan altyazıları da okuyabiliyorsunuz. Ayrıca altyazıların pek çok dilde olması durumunda programın alt kısmında bu diller listeleneceklerdir. Listeden seçim yaparak hangisini indirmek istediğinizi belirleyebiliyorsunuz.

Eğer indirmek istediğiniz videonun sadece İngilizce altyazısı varsa Translations bölümünde o altyazının Google Translate yoluyla tercüme edilmiş sürümünü de indirebiliyorsunuz lakin Translate tercümesinin olması gerektiği kadar iyi olmayabileceği unutulmamalı.

YouTube video altyazılarını indirmek isteyenlerin göz atmadan geçmemeleri gereken programlar arasında yer alıyor.