ImageEspresso

ImageEspresso

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 9,030
  • DOSYA BOYUTU 4.78 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici SGK Research Software

Resim çekmeyi ve resimlerini kendi imkanlarıyla düzenlemeye çalışan kullanıcılar için güzel bir program.Profesyonellik gerektirmeyen bu program sayesinde resimlerinizdeki beğenmediğiniz yerlere müdahale edebileceksiniz.

ImageEspresso yazılımı amatör fotoğraçılıkla uğraşan insanların resimlerine müdahale etmesine imkan veren bir yazılımdır.Diğer programlar gibi profesyonellik gerektirmez.Kolay kullanıcı yüzü sayesinde istediğiniz resmi dakikalar içinde arzu ettiğiniz hale getirebilirsiniz.

Programda göze çarpan özellikleri sıralamak gerekirse ilk önce şunu belirtmeliyiz.Amatör makinelerin hepsinde henüz kırmızı göz önleyici bulunmuyor ve kırmızı çıkan resimlerden kimse hoşlanmıyor.Programla bu durum artık ortadan kesin olarak kalkacaktır.

Diğer bir özellik ise programın resimler üzerinde contras ve karanlık dengeleme yeteneği.Contrast olmayan resimler üzerinde bulunan bulanıklığı manul balanca panleliyle kendiniz ayarlayabilirsiniz.Bu sayede resimleriniz daha canlı ve net olacaktır.

Seçtiğiniz resmin gözleri kırmızı ise programda bulunan Red Eye Correction moduyla işlem yapabilirsiniz.Programda başka,resimler üzerinde sağa sola döndürme işlemleri,manuel renk ayarlaması yapabilme,tercihe göre siyahbeyaz veya sephia yapabilme özellikleri mevcuttur. 

Programın açıklamasında belirttiğim özellikleri görüntü resimlerine bakarakta anlayabilirsiniz.