Istrolid

Istrolid

kullanıcı

Istrolid ücretsiz olarak oynayabileceğiniz bir online strateji oyunudur

Istrolid hem taktiksel yeteneklerinizi hem de yaratıcılığınızı konuşturmanıza imkan tanıyan online altyapıya sahip bir strateji oyunu olarak tanımlanabilir.

Bilgisayarlarınız üzerinde ücretsiz olarak oynayabileceğiniz bir oyun olan Istrolid hem tarayıcınız üzerinde oynayabileceğiniz, hem de bilgisayarınıza indirerek oynyabileceğiniz bir oyun olarka tasarlanmış. Sayfamız üzerinden tıklayacağınız ana indirme bağlantısı sizi oyunun Google Chrome üzerinde çalışan tarayıcı versiyonuna yönlendirecektir. Alternatif bağlantımızda ise oyunun indirilebilir versiyonu yer almakta.

Istrolid, klasik strateji oyunlarına farklı bir yaklaşım getiriyor. Normalde strateji oyunlarında bize verilen hazır birimleri üretmeye ve savaşta kullanarak rakiplerimizi yenmeye çalışıyoruz. Istrolid'de ise bu birimleri biz tasarlıyoruz ve bu sayede çok daha ilginç savaşlar gerçekleştiriyoruz. Oyunda uzay savaşları konu alınırken bize kendi uzay savaş gemisi filomuzu oluşturma imkanı veriliyor.

Istrolid'de savaş gemisi inşa edebilmek için birçok farklı parça seçeneğine sahibiz. Bu parçaları kullanarak hızlı avcı gemileri ya da ağır ama güçlü amiral gemileri gibi savaş gemileri yaratabiliyoruz. Oyundaki her gemi kendine haz avantajlara ve dezavantajlara sahip oluyor. Bu nedenle düşmanımızın hamlelerine ve sahip olduğüu gemilere göre hareket etmemiz gerekiyor.

Istrolid'deki savaşlarda belli bölgeleri kontrol etmeye çalışıyoruz. Bu işi yaparken de gemilerimizin enerji, menzil, ateş alanı, ateş gücü ve manevra kabiliyeti gibi özelliklerini göz önünde bulundurmamız gerekiyor. Oyunu dilerseniz tek kişilik senaryo modunda oynayarak yeni parçalar toplayabilir, dilerseniz multiplayer arenalarda oynayarak diğer oyunculara karşı yeteneklerinizi test edebilirsiniz.