Kamuyu Aydınlatma Platformu

Kamuyu Aydınlatma Platformu

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 714
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici MERKEZI KAYIT KURULUSU A.S.

Kamuyu Aydınlatma Platformu'nun resmi Android uygulaması ile borsa ve şirket bilgilerine anında ulaşabilirsiniz.

Kamuyu Aydınlatma Platformu, finans ile ilgisi olan ve Borsa İstanbul'a kote olan şirketlerin en güncel bildirimlerini takip etmek isteyen kullanıcıların Android işletim sistemli mobil cihazlarında kullanabilecekleri ücretsiz bir uygulama olarak hazırlanmış ve gereken tüm bilgileri kolayca sunabiliyor. Her ne kadar internet bağlantısına ihtiyaç duysa da en güncel verileri çekmek için bu bağlantının mecburi olduğunu siz de tahmin edebilirsiniz.

Uygulama hem şirketlerin o günkü borsa bildirimlerini gösterebiliyor, hem de son beş güne ait bildirimlerin özetlenmesini sağlayabiliyor. Sahip olduğu sorgular bölümünde, şirket seçimlerinin ardından mali tabloları da görüntüleyebilme şansınız mevcut. Mali tabloları yıl ve dönem bazında sorgulayabilmeniz sayesinde tüm gereken bilgilere erişebildiğinizi söyleyebilirim.

Bunun yanında endeksler için açılış ve kapanış değerleri ile şimdiki değeri de uygulamada incelemek mümkün. Borsa İstanbul hakkında en son endeks bilgilerine erişmek isteyen kullanıcılar bu konuda bir zorluk yaşamayacaklardır.

Sık sık finans işlemleri ile uğraşanların kullanabilecekleri pek çok uygulama olmasına rağmen, maalesef bu uygulamaların hepsi şirketlerin mali tablolarını sunamıyorlar ve resmi bir uygulama olan KAP bu iş için üretilmiş.