Karahan Online

Karahan Online

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 11,421
  • DOSYA BOYUTU 3313.03 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Mayn Games

Online ücretsiz MMORPG oyunu

Mayn Games tarafından ülkemizde tamamen ücretsiz ve Türkçe olarak yayın hayatına başlayan Karahan Online çok farklı bir tema ile karşımıza çıkıyor. Şimdiye kadar oynadığınız MMORPG oyunlarından farklı olarak bizlere tek bir dal üzerinden oyun sunan Karahan’ın kendine verdiği isim; Bir dövüş sanatları MMORPG oyunudur.

Dünya üzerinde birçok online oyuncu tarafından beğeni ile oynanan bu tarzda ki bir MMORPG oyunu bizlere biraz uzak gibi gelse de oyuna başladıktan sonra oyunun oldukça akıcı ve başarılı olduğunu anlayacak ve kısa sürede bağımlısı olacaksınız. Oyun uzak doğu dövüş sanatları ile alakalı bir oyun olduğu için oyunun çıktığı yerde doğal olarak uzak doğu.

Oyun tamamen kadim doğu tekniklerine göre tasarlanmıştır ve eğer sizde bir uzak doğu hayranı iseniz oyuna kapılacak çok beğeneceksinizdir. Sizlere hitap eden anlatım şekli ve başarılı oyun mekanikleri ile daha önce yaşamadığınız bir MMORPG deneyimini Karahan ile görüp yaşayacaksınız. Oyunda birbirinden farklı kadim doğu sanatları ve tekniklerini severek ve beğenerek aynı zamanda eğlenerek sergileyeceksiniz.

Oyunda canavar avlamak gibi izlemeye doyamayacağınız aktiviteler var. Elbette sadece izlemekle kalmayacak zaman zaman bu mücadelelere sizde katılacaksınız. Tabii tek başınıza katılmanız biraz zor olacağı için bu dev canavarların üstesinden kurmuş olacağınız takımınız ile gelebilirsiniz. Takımınızı oyunda tanıştığınız oyuncular veya çevrenizde bulunan Karahan oynayan diğer oyuncu arkadaşlarınız ile kurabilir ve dev canavarlara karşı mücadele verebilirsiniz.

Canavarlarla mücadele etmek sizlere bol bol tecrübenin yanı sıra yeteneklerinizi ve güçlerinizi arttıracak bonus eşyalarda kazandıracaktır. Bununla beraber oyundaki seviyenizde hızla yükselecek ve oyundaki diğer oyuncuların önüne geçebileceksiniz. Karahan bünyesinde 3 temel savaş tipi bulunmaktadır. Bunlar Saatli Savaşlar, Kilit Nokta ve Kutsal Taş Savaşı olarak sıralanmaktadır. Dilerseniz bu savaş tiplerine kısaca bir göz atalım;

-          Saatli Savaşlar: 157 Level baz alınarak hazırlanan Saatli Savaşlar 24 farklı biçimde birbirinden ayrılmıştır. Saatli Savaşlar’da amaç oyuncuları diğer savaşlara hazırlamaktır.

-          Klilt Nokta: Saatli Savaşlar’dan farklı olarak bu savaşlar 3 saatte bir düzenlenir. Eğer bu formasyonu ele geçirebilirseniz kavminize birçok farklı değer ve yetenek sağlanacaktır.

-          Kutsal Taş Savaşı: Oyunda bulunan 4 farklı kavmin amansız mücadelesinin adıdır. 3 saat boyunca süren bu savaşlarda amaç karşı kavmin kutsal taşlarını ele geçirmeye çalışmaktır.

Oyunda kavimler arası savaşlar olduğuna göre PvP’de vardır diye düşünebilirsiniz. Karahan’da mükemmel bir PvP sistemi vardır. Kavminiz ile girişeceğiniz bu savaşlarda amaç karşı takıma karşı üstünlük sağlamaktır. Oyunda seçebileceğiniz Kadim Gökkavim, Muhteşem Ejder, Azametli Yılan ve Azgın Pars olmak üzere 4 farklı topluluk bulunmaktadır, oyunda bu topluluklara kavim ismi verilmektedir. Bunları kısaca tanıyacak olursak;

-          Kadim Gökkavim: Bütün savaşları sonlandırabilecek son savaş için gerekli anahtarı ellerinde bulunduran bu kavim efsanevi kılıç ustası Çağ-Han’a ait olan kılıcın tek sahibidir.

-          Muhteşem Ejder: Ne çok güçlüler ne de çok güçsüz. Ortalama bir sınıf olarak adlandırılan Muhteşem Ejder’ler birçok savaş alanında uzmanlaşmıştır.

-          Azametli Yılan: Fiziksel olarak diğer kavimler karşısında zayıf olan bu kavmin sahip olduğu ilim sayesinde savaş teknikleri ve savaş gereçleri konusunda gelişmişlerdir.

-          Azgın Pars: Bir önceki anlattığımız kavim olan Azametli Yılan’ların tam tersi olan Azgın Pars’lar fiziksel olarak çok gelişmiş ancak beyin olarak biraz daha geri kalmıştır.

Oyunda petler dahi bulunmaktadır, hatta bunlar pet ve binek olarak ayrılmıştır. Saldırgan ve savunma yetenekleri ile tek yoldaşınız olacak olan petler yeri geldiğinde sizleri bir yerden bir yere ulaştırmak için çalışacaktır. Bir MMOPRG oyununda olması gereken aklınıza gelebilecek her şey ve fazlası Karahan için düşünülmüştür ve bünyesinde yer almaktadır.

Sizde hemen ücretsiz bir şekilde oyuna kayıt olabilir ve Türkçe olarak oynamaya başlayabilirsiniz. Bu farklı ve eğlenceli MMORPG oyununa bayılacak ve bağımlı hale geleceksiniz. Yapmanız gereken tek şey oyunu indirip, daha önceden oluşturduğunuz kullanıcı bilgileriniz ile giriş yapmak. İyi oyunlar