Kerbal Space Program

Kerbal Space Program

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 4,063
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Squad

Kerbal Space Program, Steam'de bağımsız oyun projeleri arasında yükselmiş gerçekçi fizik tabanı kullanan bir uzay istasyon simülasyonudur.

Kerbal Space Program, Steam'de yükselişte olan bağımsız simülasyon oyunlarına farklı bir bakış açısı getirerek oyuncuların kendi uzay programlarını yaratmasına fırsat veriyor. Klasik tarzda ciddi simülasyon oyunlarının aksine eğlenceli karakterlere sahip olduğumuz oyunda uzaya mı çıkmak istiyorsunuz? Önce nasıl çıkacağınızı düşünmeniz gerekli!

Öncelikle oyuna ekibinizi uzaya çıkartabilecek bir uzay aracı inşa etmekle başlıyorsunuz. Bu anlamda Kerbal gerçek bir simülasyon gibi dizlere neredeyse sayısız araç veriyor ve hayalinizdeki kapsülü oluşturup, en ince detaylarına kadar sizleri yarı yolda bırakmayacak bir araç yaratıyorsunuz. Oyunun sunduğu araç gereç çeşitliliği o kadar fazla ve ayrıntılı ki uzay aracınızın düzgün çalışması için gereken her parçanın aslında uzaya çıktığınızda yaratacağı ayrı bir etki var. Böylelikle oyun insanın gerçekten roket bilimine bakış açısını geliştiriyor, kendinizi birden analizlerle ve olasılıklarla hesap yapan bir deha olarak buluyorsunuz. Tabii dediğimiz gibi en ince ayrıntılara bile dikkat ederek uzay aracınızı inşa etmeniz gerekiyor, yoksa sevimli tayfanız uzayın derinliklerinde kaybolabilir ve siz de kendinizi kötü hissedebilirsiniz. Gerçekten de öyle oluyor!

Kerbal Space Program birçok platformu iç içe geçiriyor diyebiliriz. Yukarıda bahsettiğimiz "geniş kapsam" kavramıyla aslında simülasyon ve sand box türlerinin muhteşem bir bileşimine değinmek istiyorum. Açık dünyayla birlikte istediğiniz yapabileceğiniz bir evrende uzay aracı kapsamında istediğiniz her şeyi üretebiliyor, daha sonra aracınızla birlikte uzayda dilediğiniz noktaya yolculuk edebiliyorsunuz. Belirli noktalarda özel görevler bulunuyor ve onlara ulaşabilmeniz için belirttiğimiz gibi öncelikle aracınızı inşa etmeniz gerekli. Ancak Kerbal Space Program, Steam içerisinde hala geliştirilme aşamasında olduğu için oyun şimdilik kullanıcılarına sınırlı bölgeler sunuyor. Buna rağmen Kerbal'ın güneş sisteminde yolculuğa çıkmak, kendi aracınızla yolculuğa çıkmak, insanda gurur verici bir his yaratıyor. Özellikle yarı yolda yörüngeden sapmanızı sağlayacak eksik bir parçayla karşılaşmadığınız sürece!

Uzay simülasyonlarında özellikle fizik tabanlı oluşu ve sunduğu sayısız araç parçalarıyla ön plana çıkan Kerbal Space Program, sand box oyunlarından hoşlanan ve ayrıntılara önem veren her oyuncu için kaçırılmaz bir fırsat vererek oyunun Steam'de ücretsiz deneme versiyonunu da sunuyor. Satın almadan önce denemek isterseniz, Kerbal'ın eğlenceli ve sürükleyici elementleriyle süslenmiş bir uzay yolculuğu sizleri bekliyor.

Oyunun demosunu nasıl indireceğinizi bu yazımıza göz atarak öğrenebilirsiniz:
Steam Hesabı Açma ve Oyun İndirme

Gelmiş Geçmiş En İyi Sandbox Oyunları


ARTILAR

İnanılmaz ayrıntılara sahip

Fizik tabanı üzerine kurulu yolculuklar

EKSİLER